ÇİFTLİK’TE SEMT PARKI COŞKUSU

 

Gölcük Belediyesi Çiftlik Mahallesi Balabanlar Caddesinde yapımını tamamladığı yeni bir semt parkının tanıtım programını gerçekleştirdi. Yoğun ilginin olduğu tanıtımda, bando konser verdi, çocuklara Osmanlı macunu ve pamuk helva dağıtılırken, halka da pilav ve kavurma ikram edildi. Başkan Ellibeş ve İdris Alp’e de açılışta vatandaşların yoğun ilgisi vardı.

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi Çiftlik Mahallesi Balabanlar Caddesinde yapımını tamamladığı yeni bir semt parkının tanıtım programını gerçekleştirdi. Tanıtım programına vatandaşlar çok büyük ilgi gösterirken, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Başkan Yardımcıları Levent Değirmenci, İbrahim Tektaş, Ak Parti İlçe Başkanı İdris Alp, Meclis Üyeleri, Belediye Daire Müdürleri ve  mahalle sakinleri katıldı. Açılış kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi coşkulu bir konser verdi.

İLÇENİN DÖRT BİR TARAFINA SEMT PARKLARI

İlçenin dört bir yanına yapılan semt parkları ile modern şehirleşmenin paralelinde yeni yeşil alanlar ve yaşam alanları kazandırmaya devam eden Gölcük Belediyesi, yeni park projeleri için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gölcük Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce Çiftlik Mahallesi Balabanlar Caddesi üzerinde yer alan 2000 metrekare alana sahip yeni bir semt parkı inşa ederek vatandaşların hizmetine sundu. İçerisinde diğer tüm semt parklarında olduğu gibi yürüyüş yolları, pergoleler, oturma grupları, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları bulunan yeni semt parkının çalışmaları bitirilerek çocukların güzel vakit geçireceği alan haline getirildi. Gölcük Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince tamamlanan çalışmalarla ilçeye kazandırılan yeni park, mahalle ve çevresine değer katacak.

BAŞKAN ELLİBEŞ’E YOĞUN İLGİ VARDI

Tanıtım programında mahallelilerle bir araya gelen Başkan Ellibeş’e yoğun ilgi vardı. Vatandaşlarla Başkanla sohbet ederken, öz çekim yaptılar, ona istek ve taleplerini ilettiler. Çocuklarla da yakından ilgilenen Başkan Ellibeş, onları kucağına alarak sevgisini gösterdi. Park alanını karış karış gezerken, basketbol sahasında basket atmayı da ihmal etmedi. Ayrıca tanıtım kapsamında vatandaşlara Yalı Evleri Tesisleri’nin ekibinin yaptığı etli pilavda dağıtıldı.  Çocuklara da  osmanlı macunu ile pamuk helva ikram edildi.

HALKIMIZLA BİRLİKTE OLALIM İSTEDİK

Başkan Ellibeş halka seslenerek bir de konuşma gerçekleştirdi. Yeni parkın tüm vatandaşlara ve Gölcük’e hayırlı olmasını temenni ederek, sözlerine başlayan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “ Öncelikle bu güzel birlikteliğimizi onurlandırdığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. Birlikte olalım, samimi bir ortam içerisinde buluşalım istedik. Özellikle yarınımızın, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın yüzlerinin gülmesi, onların sağlıklı ve mutlu olabilmesi en büyük hedefimiz ve arzumuzdur. Hem siz aileler olarak hem de biz yöneticiler olarak elimizden geleni yapmalıyız. Sosyal yaşam anlamında apartmanlara sıkıştığımız bir dönemdeyiz. Hızlı bir betonlaşma ve yapılaşma kaçınılmaz bir son olarak maalesef karşımızda” dedi.

HER ŞEY GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Ellibeş konuşmasının devamında, “Bizler de yerel yönetimler olarak bu beton yığınları arasında çocuklarımızın sağlıklı, mutlu ve güven içerisinde oturabileceği, eğlenebileceği ve zamanını geçirebileceği mekanları oluşturmayı hedefledik. Küçük parklardansa burada gördüğünüz gibi büyük alanlar üzerine kurduğumuz bölge parklarıyla çocuklarla birlikte ebeveynlerimizi de düşündük. Çiftlik Mahallesi,  Gölcükümüzün en büyük mahallesi ve hızla gelişip değişme uğramaya devam etmekte, bu nedenle bu tip tesislere daha çok ihtiyacı var. Allah nasip ederse biz de bunun yenilerini mahallemizin farklı bölgelerinde inşa ediyoruz. Stad Caddesi üzerinde Hicret Camii’nin karşısındaki çalışmalarımız da hızla devam ediyor. Allah nasip ederse 15 gün içerisinde de oradaki parkımızın da tanıtımını yapacağız. İlçemizin değişik mahallelerinde de bunları sürdürmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile davetimize icabet eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız diyorum. Sizlerden gelen yeni istek ve beklentilere göre yeni hizmetlerimizi de sunmaya devam edeceğiz. Bölge parkımız çocuklarımıza, ebeveynlerimize ve tüm mahallemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.  Konuşma sonrasında tanıtım son buldu.

 

 

 

 

 

Yorumlar: 1

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

4 + 4 =