CHP’YE ÜYE OLSAYDIM, İLK İŞİM İSTİFA ETMEK OLURDU

CHP’YE ÜYE OLSAYDIM,

İLK İŞİM İSTİFA ETMEK OLURDU

3 kadın tiyatroya gidiyor.
Duyunca kulağa ne kadar hoş geliyor de mi?
Türk kadını, sanata, kültüre, ilime ne kadar eğilirse o kadar güzel evlatlar yetiştirir.

Tiyatroya da gitmeli, sanat ve kültür etkinliklerini takip etmeli ve ruhunu rahatlatmalı. Sosyal etkinlikler konusunda hem fikiriz, sanat konusunda hemfikiriz, ama “Devran” adlı okuma tiyatrosunu izlemeye gitme konusunda hem fikir değiliz. Hatta ve hatta çok zıt fikirlerdeyiz.

Hemen daha detaylıca anlatayım;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ve önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş’ın ‘Devran’ isimli kitabının okuma tiyatrosunu izlemek üzere bir araya geliyor.

Tiyatro gösteriminden önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Başak Demirtaş, “Dayanışma her anlamda umut veriyor, güç veriyor, moral veriyor. Bu tür zamanlar da aynı şekilde keyif veriyor. O yüzden böyle bir günde böyle bir ortamda yeniden bir araya geldiğimiz için çok mutluyum” diyor.

Dilek İmamoğlu da tiyatro oyununu merak ettiğini belirterek, “Sanırım güzel bir oyun sergilenecek. Onu izlemeye geldik. İnşallah güzel olacak” diye konuşuyor.

Gazetecilerin, “Benzer bir görüşme yeniden olur mu?” sorusuna yanıt veren Selvi Kılıçdaroğlu ise, görüşmenin mümkün olabileceğini söylüyor.
Ve bitmedi henüz,
Tiyatro gösterimi ilk olarak Selahattin Demirtaş’ın konuşmasından alıntılarla başlıyor.  HDP’liler alkışlarla Selahattin Demirtaş’ın sesini dinliyor.  Demirtaş’ın konuşmasının ardından tiyatro gösterimi başlıyor.  1 saat 5 dakika süren gösterimin ardından “çav bella” şarkısı seslendiriliyor.  İzleyiciler ise alkışlarla eşlik ediyor.  Daha sonra kürsüye çıkarak izleyicileri selamlayan Başak Demirtaş, duygulandığını belirterek “Gösterim harikaydı. Çok hüzünlüydü. Çok güzel bir gösteriydi. Dayanışma; umut, moral, güç verir, diyor.
İnanamıyorum, şok oluyorum.
Sanırım bu hanımefendilerin eşlerine oy verenler de şok olmuşlardır diye düşünüyorum.

Tepki alan İmamoğlu,  ulusal bir gazeteye açıklama yapıyor “Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masteri olan doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim, nereye gideceğini bilir. Türkiye’yi yorumlayan, dünyayı yorumlayabilen ve ona göre nereye gideceğini bilen Türk kadını. Açıklamasını getiriyor.

Sizi ne kadar tatmin eder bilmiyorum ama, beni çok şaşırttı.

Şundan çok eminim ki, CHP’lileri şaşırtmayacaktır.

Merak ediyorum, kentimde CHP’li kadınların bu olaya tavrını ve düşüncesini merak ediyorum. Herhalde Chp’si ne üye olsaydım, ilk işim istifa etmek olurdu.

Şeref ve haysiyetinden sonuna kadar inandığı değerlerinden, vatanından, bayrağından, başka bir şeyi olmayan bir gazeteci olarak asla fikirlerimi beyan etmekten kaçınmam.

Çünkü bazı değerlerin alınıp satılmadığına inanırım.

Koca CHP,

Atatürk’ün kurduğu parti bu mu soruyorum size?

Bence artık siyasete Atam’ızı karıştırmayın!

Çünkü sizler onun kurduğu partiye sahip çıkamadınız.

Çünkü o vatan, o bayrak uğruna o koca hayatı yok sayarak yaşadı!

Biz ülke olarak her şeyin millisini, yerlisini yaptık ve yapıyoruz, amma bir tek ana muhalefetin yerlisini millisini yapamadık sözü ne kadar doğru olduğunu bir kez daha idrak etmiş oldum.

Çocukluğumda gelen şehit haberleriyle büyüyen bir nesil’ in evladıyım ben, Türk kadınıyım! Vatanım için yapmam gereken ne varsa gözümü kırpmadan yapabilecek yüreğe de sahibim elhamdülillah.

Vatanı uğruna şehit olan Türk askerini, komutanlarını minnetle anıyorum. Eşlerinin ve bu millete emanet evlatlarının gözlerinden öpüyorum.

Sağlıcakla Kalın.

 

Yorumlar: 1

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

9 + 1 =

  1. Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Atatürk’ün it sürüleri diyen ve aponun heykelini dikeceğini söyleyen birinin hayat hikayesini izlemeye gidenler onun kadar vatan hainidir. Bukadar net.