ÇALIŞAN ANNNE BABALARA MÜJDE

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün yaptığı açıklamada kreşlerin ve anaokullarının istisna kapsamında yer alması bekleniyordu. Bakan Selçuk’tan anne ve babalarının dört gözle bekledikleri haber geldi. Yapılan açıklamada anaokulları ile kreşlerin 5 gün yüz yüze eğitime devam edecekleri belirtildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısının ardından yapılan alınan yeni Covid-19 kararlarını açıklamıştı. Geçtiğimiz gün gündeme düşen anaokullarının ve kreşlerin kapanacağı haberleri anne ve babaları kara kara düşündürüyordu.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kreşler ve anaokulları ile ilgili oldukça önemli son dakika açıklamasında bulundu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların uzaktan eğitime geçmesi ve 20 yaş altın getirilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kreşlerin durumu merak konusu olmuştu. Özellikle çalışan anneler için oldukça sıkıntı olacak bu durum için açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kreşlerin kapanmayacağını ve yüz yüze eğitime devam edeceklerini açıkladı.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

85 + = 87