Büyükşehir’den kandil akşamında simit ve tatlı ikramı

Üç ayların başlangıcı nedeniyle binlerce kandil simidi ve tatlı ikram eden Büyükşehir, Kocaelililerin Regaib Kandili’ni de kutladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mübarek üç ayların başlangıcı nedeniyle kentin belirlenen noktalarında vatandaşlara binlerce kandil simidi ve tatlı ikramı yaptı. Farklı noktalarda belirlenen alanlara da stant kurarak kandil simidi ve tatlı ikram eden Büyükşehir gönüllüleri, öğlen vakti ve yatsı namazı çıkışında vatandaşların Regaib Kandili’ni kutladı.

15 BİN KANDİL SİMİDİ, 6 BİN TULUMBA

Özenle hazırlanan kandil simidi ve tatlılar, 12 ilçede 13 camide, 6 tramvay durağı, 5 otobüs durağı ve şehrin birçok farklı noktasında dağıtıldı. Kandil gününde 6 bin tulumba ve 15 bin kandil simidinin dağıtımı gerçekleştirildi. Kocaelililerin Regaib Kandili’ni kutlayan Büyükşehir personeli aynı zamanda Başkan Tahir Büyükakın’ın da selamlarını iletti. Büyükşehir ekipleri kandil günü öğlen saatleri ve yatsı namazı çıkışında yoğunluğun olduğu İzmit Kent Meydanı, Gebze Kent Meydanı ve Gölcük Anıtpark’ta, İzmit’te Zincirlikuyu Camii, Fevziye Camii’nin yanı sıra Gebze Çoban Mustafa Paşa Camii’nde ve tüm ilçelerdeki belirlenen camilerde yatsı namazına müteakip ikramları vatandaşlara dağıttı.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)