BU TURNUVA +1 FARKLA BAŞLADI  

 

Harb-İş Spor tarafından birlik ve beraberliği pekiştirmek adına birimler arasında bu yıl düzenlenen futbol turnuvası dün düzenlenen açılış maçıyla başladı. Açılış maçına katılan +1 Farkla Down Sendromlular Derneği üyeleri açılış maçına renk kattı.

Açılış maçına Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın, Türk Harb‐ İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız, Kocaeli Amatör Spor kulüpleri Başkanvekili Hüseyin Bat, Harb‐ İş Spor Başkanı Selami Bulut, +1 Fark ile Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Abanoz ve Gölcük Tersane Komutanlığı çalışanları katıldı.

SPOR KARDEŞİLİK VE DOSTLUKTUR

Turnuvanın başlama maçından önce konuşma yapan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın konuşmasında “ Sporun kardeşlik ve dostluk olduğunu her platformda söylüyoruz. İnşallah bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bugün de kardeşlik ve dostluk kazanacak. Ben bu organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, başta kulüp başkanımıza ve Sendika başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Tabi ki ilçede spor deyince de en büyük desteği veren Mehmet Ellibeş başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Çünkü sporumuza, gençliğimize çok büyük destekleri ve katkıları var. Tekrardan turnuvanın hayırlı olmasını diliyorum. Dostluk kazansın” dedi.

“SPORA EMEK VEREN BİR SENDİKAYIZ”

Türk Harb‐ İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız “Türk sporuna, Kocaeli Sporuna büyük emek veren bir sendikayız. Yeni bir yönetim oluştu. Yeni yönetiminde ilk büyük icraatı bu turnuva oldu. İnşallah alınlarının akıyla çıkarlar. Hayırlı olsun” dedi.

ELLİEŞ BAŞARILAR DİLEDİ

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş konuşmasında “ Tersanemizin çeşitli bölümlerinde çalışan arkadaşlarımız kurdukları takımlar ile burada boy gösteriyorlar. Hırslı ve iddalı maçlar oluyor. Spor kardeşliktir, dostluktur. Kazanmak olduğu gibi kaybetmekte var bu bilinçle oynadığımız sürece her şey çok daha güzel olacaktır. Ben bu vesile ile işçi kardeşlerimize sağlıklı bir turnuva geçirmelerini diliyorum. Bu turnuvaya emek veren, katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından açılış maçının başlama vuruşunu Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş gerçekleştirdi. 20 takımın katıldığı turnuvanın açılış maçı Akü Batarya ile 31/A fabrikaları arasında oynanırken, maç 2-2 beraberlik ile sonuçlandı.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

24 + = 29