“BİR MASAYI YÖNETEMEYEN 6 KİŞİ ÜLKEYİ NASIL YÖNETECEK?”

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN YOLUNDA MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ!

AK Parti Gölcük ilçe başkanı Ecz. Çetin Seymen ilçe ve ülke gündemini değerlendirdi.

“VATANDAŞIMIZIN EV SAHİBİ OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Seymen; “Kıymetli hemşehrilerim; Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Alınan kararla birlikte; ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşlarımıza, 2 milyon liraya kadar değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık %0,99 faizli konut kredisi sağlayacağız. 2 milyon liraya kadar olan konutlara sağlanacak, döviz ve altın varlıklarının Türk lirasına dönüşümünü teşvik edecek ikinci paket; 10 yıla kadar vadeli ve aylık %0,89 faizli konut kredisi içeriyor. 1 yıl boyunca konut fiyatlarını internet sitelerinde duyurdukları fiyatta tutma taahhüdü veren firmalarımız, belli bir rakama kadar ve 36 ay vadeyle Mayıs ayı başı itibarıyla asgari %40’ı tamamlanmış ve asgari %50’si satılmamış inşaat projelerinin bir an önce tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık bir kaynak ayırdık. Ayrıca düşük gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik sosyal konut projeleri için TOKİ’ye 30 milyar liralık finans sağlayacağız. Sosyal konutların istismarını engellemek için ise bu yolla elde edilen konutların satışına 5 yıl boyunca izin verilmeyecek. Bu 3 ayrı konut finansmanı paketi ile daha çok vatandaşımızın ev sahibi olmasını sağlayacağız.

“MEMURA, EMEKLİYE, KAMU İŞÇİSİNE VE DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIMIZA TEMMUZ AYINDA YENİ PAKETLER GELECEK”

Dünyayı saran pandemi koşulları, Ukrayna-Rusya savaşı ve bölgemizde yaşanan problemlerden doğan ekonomik daralmanın farkındayız ve zorluklarını dünya ile birlikte yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın her ay açıklayacağı paketlerle ekonomik rahatlamayı sağlayacağız. Bunun ilk ayağı konut finansmanı oldu. Temmuz ayında da memura, emekliye, kamu işçisine ve dar gelirlilere yönelik yeni zam ve paketler açıklanacak. Daha sonra yeni ekonomik hamle ve önlemlerle inşallah ekonomik sıkıntıların üstesinden geleceğiz. Milletimizin duası, desteği ve teveccühüyle Cumhuriyet tarihimizin en parlak dönemini yaşatan Recep Tayyip Erdoğan, bu yaşadığımız sıkıntıların üstesinden gelmek için en güvenli liman olarak görevini sürdürüyor. Son aylarda gerçekleşen ihracat ve yatırım rekorları bu düzelmenin habercisidir. Bölgenin en güvenli ve en kritik öneme sahip toprakları Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ülkemizde yaşanan istikrar bizi belli bir refah seviyesine taşıdı. Son türbülanstan da istikrarın getirdiği, bölgede sorunsuz tek devletin getirdiği güzellikler olacaktır. Rabbim liderimizin ve milletimizin yardımcısı olsun. Bizler terimizin son damlasına kadar çalışacağız.

“2023 SEÇİMLERİ ÜLKEMİZİN AK PARTİ HÜKÜMETLERİ DÖNEMİNDEKİ KAZANIMLARININ MUHASEBESİ HEM DE 2053 VİZYONUNUN HABERCİSİ OLARAK TARİHE GEÇECEKTİR”

Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda Ak Parti teşkilatları olarak ilk hedefimiz 2023 seçimlerine giderken bir gün bile sahadan ayrılmıyoruz. Bizim için her seçim önemlidir ve kritiktir. 2002 Kasım seçimleri tarihi bir dönüm noktasıydı. 2007 seçimleri vesayetle mücadelemizde yeni bir safhaya geçmemizi sağlamıştı. 2011 seçimleri eser ve hizmet siyasetimizi zirveye taşımıştı. 2015 seçimleri eski günlere dönmek isteyenlerle hesaplaşmaya dönüşmüştü. 2018 seçimleri darbe teşebbüsü ve yeni yönetim anlayışıyla girdiğimiz imtihandı. 2023 seçimleri de hem ülkemizin AK Parti hükümetleri dönemindeki kazanımlarının muhasebesi hem de 2053 vizyonumuzun habercisi olarak tarihe geçecektir.

“BİR MASAYI YÖNETEMEYEN 6 KİŞİ ÜLKEYİ NASIL YÖNETECEK?”

Bizler 2053 vizyonunu ortaya koyarken muhalefet maalesef hiçbir vizyonu milletimize sunamıyor. Muhalefetin en büyük misyonu ülkemizi 20 yıl öncesine götürmek. Bunun yanında büyükelçilerden aldıkları talimatlarla, Soros lobilerinden çizilen yollarla milletimizi nasıl manipüle ederiz ona bakıyorlar. Ankara’dan İstanbul’a teröristlerle yürüyüp, çadırlar kurarlar. Yandaşlarıyla birlikte terörist  cenaze törenlerine katılırlar. Teröristlerin siyasi uzantılarıyla kahvaltı hayalleri kurup, şehit ailelerine küfür ederler. Bir vizyon koymayı geriye bırakın, milletimizin en temel değerlerini görmezden gelip çiğniyorlar. Son olarak 6 benzemezin bir araya geldiği 6’lı masayı icat ettiler. 6 tane muhalefet siyasi bir araya geldiler aylardır ortaya bir şey koyamadılar. Biz onlar seçime kadar gitmez dedik, daha ilk aylarında dağıldılar. Soruyorum size, daha bir masayı yönetemeyen 6 kişi bir ülkeyi nasıl yönetecek? Karar verdikleri aday nasıl yönetecek? Seçimlere bir yıl gibi bir süre kalmış, daha bir adayları, bildirgeleri, hedefleri yok.

‘ÖZ CÜMLE; 15 TEMMUZ GECESİ KORKAKLAR KAHVESİNİ YUDUMLARKEN BİZ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE HAİNLERLE MÜCADELE ETTİK’

Bizim ise liderimiz belli, adayımız belli, hedefimiz belli. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle gün oldu Türkiye’nin istiklal ve istikbaline kast eden şer güçleriyle mücadele ettik. Bürokratik oligarşiyle de mücadele ettik. İnsanımıza tepeden bakan, milletimizi aşağılayan elitist zihniyetle de kavga ettik. 15 Temmuz gecesi korkaklar kahvesini yudumlarken biz milletimizle birlikte hainlerle mücadele ettik. Millete ve memlekete hizmet yolculuğumuzda hukuk katliamlarına, haksızlığa maruz kaldık. Bu kutlu mücadelenin hiçbir safhasında milletin emanetine gölge düşürmedik. Vatanımızın bekasına, milletimizin huzuruna, insanımızın birlik, beraberliğine halel getirmedik. Milletimizin duası ve desteği ile bu şekilde yürümeye devam edeceğiz inşallah.

“İL BAŞKANIMIZIN BİTMEK BİLMEYEN ENERJİSİ VE GÜÇLÜ İLETİŞİMİ BİZLERE BÜYÜK GÜÇ VERİYOR”

Ak Parti Gölcük İlçe teşkilatı olarak da çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü ifade etmiştim. Geçtiğimiz İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş ile birlikte gazeteci, STK ve taziye ziyaretlerinde bulunduk. Ellibeş Başkanımız bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve güçlü iletişim yönüyle bizlere büyük güç veriyor, hiç yalnız bırakmıyor.

“SAHADA SADECE AK PARTİ TEŞKİLATLARI VAR”

Milletvekilimiz Sayın Sami Çakır’da geçtiğimiz hafta ilçe teşkilatımızı ziyaret etti ve kendileriyle bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Geneli taziye ve ev ziyaretlerimizin olduğu programımızda Belediye Başkanımız Sayın Ali Yıldırım Sezer ve İlçe Yöneticilerimiz de bizlere eşlik etti. Milletvekillerimiz her hafta ilçemize gelerek hemşehrilerimizle buluşmaya devam edecek. Sizler de milletimiz de takdir eder ki sahada sadece Ak Parti teşkilatları var. Milletvekilleri ve teşkilatıyla Kocaeli’nin her yerinde Ak Parti’nin izi var. Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Mahalle Teşkilatlarımız tam kadro her hafta haftalık toplantılarını gerçekleştiriyor, programlarını sürdürüyorlar. Biz bu şekilde çalışmayı Recep Tayyip Erdoğan’dan şiar edindik. Sayın Başkanımız bütün toplantılarda teşkilatlarına milletimizi bir an bile yalnız bırakmamızı talimatlandırıyor. Bizler de zaten kodlarımızda var olan gönül köprüleri kurmayı liderimizin talimatıyla da perçinliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimi saygıyla selamlıyor, sağlıklı ve bereketli günler diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

27 − 17 =