“BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN”

Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan 11 Ayın Sultanı Ramazan ayını önceki ramazan aylarına göre daha farklı bir şekilde idrak ederek sona gelmiş bulunuyoruz. Rabbim tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları ve yaptığımız yardımları kabul etsin, tekrar sağlıklı bir şekilde Ramazan Aylarına ulaşmayı nasip etsin.
Önceki yıllarda ilçe teşkilatımızın çalışmalarıyla iftar, teravih, sahur buluşmaları gerçekleştirerek, Ramazan ayının maneviyatını hemşehrilerimiz ile birlikte paylaşırdık. Bu yıl maalesef koronavirüs pandemisi nedeniyle buluşmalarımızı gerçekleştiremedik ve ibadetlerimizi bireysel olarak evlerimizde yaptık. Ancak buna rağmen yardımlaşma ve dayanışma ruhumuzu kaybetmeyerek imkanlar elverdiği sürece hemşehrilerimiz ile fiziki mesafemiz olsa da gönül mesafemizi yakınlaştırmaya gayret gösterdik. İnşallah önümüzdeki ramazanda bu illetten tamamen kurtulmuş, sevdiklerimizle, teşkilatımızla, vatandaşlarımızla yine bir araya gelmiş oluruz.
Ramazan bayramı buluşmalarımızı bu yıl telefon ve videokonferans aracılığıyla gerçekleştireceğiz. Büyüklerimizin elini öpemeyeceğiz belki ama onları aramayı hal hatır sormayı, görüntülü konuşmalarla bayramlarını kutlamayı ihmal etmeyeceğiz.
Devletimizin başarılı çalışmalarıyla salgın tamamen kontrol altına alınabildi, bizler de devletimizin çalışmalarına destek verip Ramazan Bayramı’nda evde kalacağız, sonrasında da fiziksel mesafemizi koruyacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın tüm islam alemine, ülkemize, şehrimize hasılı tüm insanlığı huzur, sağlık, bereket getirmesini diliyor, edilen tüm duaların kabul olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bayramımız mübarek olsun.

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

20 − 16 =