BAŞKAN CEYHAN’DAN SARIBAY’A: “SIFIR GÖRMEK İSTİYORSAN 13-0’A BAK”

 

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in AK Parti’ye yönelik tepki çeken sözlerine bir yanıt da AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’dan geldi. Ceyhan, “Fikri olmayanın küfrü olur. Kamuoyundan özür dilemesini bekliyoruz açıklaması yaptı ve ayrıca Sarıbay’ın ‘biz Karaosmanoğlu’na sıfır verdik’ dediği açıklamasına cevap verdi, “Sarıbay sıfır görmek istiyorsan 13-0’a bak orada sıfırı görürsün” dedi.

 

 

 

 

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında kent ve ülke gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasının başında oda seçimlerine değinen Ceyhan, KOTO Başkanı Necmi Bulut, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve GTO Başkanı Nail Çiler’i tebrik etti. Avukatlar Günü nedeniyle Kocaeli Barosu’na ziyaret gerçekleştireceklerini belirten Ceyhan, “Bugün Avukatlar Günü. Savunma hakkı kutsaldır. Bu hakkı elinde tutan avukat arkadaşlarımızın tamamını kutluyorum” dedi.

BİRİLERİ KONUŞUR, AK PARTİ YAPAR

İlçe belediyelerinin 4 yıllık çalışmalarıyla konuşan Ceyhan, “Yerel seçimlere yönelik çalışmalarımızı yürütüyor ve yönetiyoruz. Beyanname çalışmalarını takip ediyoruz. 12 ilçemizde beyanname toplantılarımızı ve ilçe yerel yönetimler danışma meclislerimizi yapıyoruz. Belediyelerimizde 2014’te vaat ettiğimiz çalışmaların ne kadarı yapıldı bunu tespit ediyoruz. Gelinen son durumu müzakere ediyoruz. Bizler çalışmanın adresiyiz. Birileri konuşur AK Parti yapar. Tüm belediyelerimizi tebrik ediyoruz. En azı yüzde 80 olmak üzere belediyelerimiz çalışmalarını tamamlamış. Ortalamamız yüzde 80-90. Bunun haklı onurunu yaşıyoruz. Beyannamelerde söz vermediğimiz birçok çalışmayı da milletimizin hizmetine sunmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLECEK

14 Nisan’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını değerlendirmek için danışma meclisi yapacaklarını belirten Ceyhan, “14 Nisan’da Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarını değerlendirmek adına danışma meclisimizi yapacağız. Programı saat 11.00’de Antikkapı’da icra edeceğiz. Büyükşehir’in çalışmalarını değerlendirecek ve teşkilatın sorularının cevap verileceği bir program olacak. Ayrıca kongreden sonra kentimizde birçok kurum bizi ziyarette bulunuyor. Artık biz geçen dönem olduğu gibi STK’larımızı ziyaret etmek istiyoruz. Perşembe sabahları STK ziyaretleri yapıyorduk, konuları müzakere ediyorduk. İlk ziyaretimizi Türk İş’e gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki hafta Perşembe günü saat 09.30 gibi ziyaret ederek onları dinleyeceğiz. Ardından Hak-İş ve Memur Sen’i ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

EĞİTİMLER BAŞLIYOR

Teşkilat çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Ceyhan, “Mahalle teşkilatı toplantılarımızı tamamladık. Tüm teşkilatımızı tebrik ediyorum. Bu çalışma AK Parti Kocaeli Teşkilatlarına has bir gayretin ürünü. Biz teşkilatlarımızda iki hedefi merkeze koyuyoruz. Biri Kocaeli’deki 20,16 olan üye ortalamamızı yılsonuna kadar yüzde 30’a çekmek gibi bir hedef koyduk. Yaklaşık 260 bin üyemiz var. Önümüzdeki süreçte seçmene derdimizi iyi anlatmalıyız. Teşkilatımız seçmenle gönül köprüsünü daha da güçlendirmesi adına çalışmalar yapacağız. 2019’daki hedefimiz seçmenimizin desteğiyle 13 belediyeyi AK Parti hanesine yazdırmaktır. Oy oranımızı da yüzde 10 arttırmayı hedefliyoruz. 2014’te bir yerde yüzde aldıysak hedefimiz yüzde 55 almaktır artık. Bu bağlamda özellikle mahalle yönetimlerimizi belirledik. Ramazan ayına kadar eğitim çalışmalarımızı tamamlayacağız. 28 Nisan ile 15 Mayıs arasında olacak eğitim programımız. İki konuda profesyonel hoca tutacağız. Teşkilatlarımızı ikişer ilçe olmak üzere eğitime alacağız” şeklinde konuştu.

MİLLİ OLMAYAN KEMAL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerini sıralayan Ceyhan, “Ana muhalefet partisi bu ülkenin milli olan her şeyine yalan atıyor ve etrafını inandırıyorsa mitomaninin kanıtı demektir. Bu psikoloji yerele de sıçramış durumda. Son dönemde Gazi Mustafa Kemal’in partisi denilen CHP’de ‘Gazi’ yok, ‘Mustafa’ yok, bir tek ‘Kemal’ kalmış. O da milli olmayan Kemal. Ben duyarlı CHP seçmeninin CHP’nin bu politikalarını reddetmeye davet ediyorum” diye konuştu. Kılıçdaroğlu’nun emojili fotoğrafını basınla paylaşan Ceyhan, “Bu fotoğraf mitomaniye uymuş” dedi.

FİKRİ OLMAYANIN KÜFRÜ OLUR

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in AK Parti’ye yönelik sert sözlerini eleştiren Ceyhan şunları söyledi: “Milletvekilliği mi, şovenistlik mi yapıyor anlamıyorum. Siz seçmen güvenliğiyle ilgili bahanelere bir sene önceden başlıyorsunuz. Hadi mağlubiyeti kabul ettiğiniz için bunu yapıyorsunuz bunu anlıyoruz. Ama ‘bu namussuzları yeneceğiz’ ifadesini kullanan bir vekile ne diyeceğimi bilmiyorum. Fikri olmayanın küfrü olur. Bunların tek anladığı budur. Bu bayanın seviyesine düşemiyorum. Bu hanımefendinin haddini bilmesi ve cümleleri seçerken haddini aşmaması lazım. Bu mağlubiyetin kızgınlığıyla her halde yeneceğiz dediği biziz. Biz kamuoyundan özür dilemesini bekliyoruz. Böyle bir üslup hiç yakışmıyor. Bu sözler nezaketsizliktir.”

KOCAELİ’DEN TAMAMEN SİLİNECEKSİNİZ

Açıklamasında CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a da yüklenen Ceyhan, “Sayın Sarıbay ‘biz Karaosmanoğlu’na sıfır verdik’ diyor. Sıfır görmek istiyorsan 13-0’a bak orada sıfırı görürsün. Benim Sarıbay’a tavsiyemdir. Bir partiden çık, mahalleleri bir dolaş. Artık Kocaeli’den tamamen silineceksiniz. Ben buna üzülürüm. Sıfırı görmek istiyorsa 13-0’a baksın, mutluluğuna mutluluk katsın” ifadelerini kullandı.

HER KAYBETTİĞİMİZ VAKİT BU KENTE KAYIPTIR

İzmit Umuttepe mevkiinde yapılacak olan Katı Atık Yakma Tesisi’yle ilgili yaşanan tartışmalara dair değerlendirmelerde bulunan Ceyhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “2 sene önce birçok konunun altı bağlanmışken ne oldu da CHP her konuyu istismar etmeye çalışıyor. İZAYDAŞ’ta bir sene sonra depolama oranı dolunca CHP’liler ceplerinde mi taşıyacak? Bizim belediye olarak sorumluluğumuz halkın bu sorununu çözmektir. Biz modern bir tesis oluşturacağız. Neden bunu nükleer bir tesis oluşturacakmışız gibi hava oluşturuluyor. Konya Ovası mı burası nereye yapacağız? Ben ÇED toplantısındaki tavrı eleştiriyorum. Her kaybettiğimiz vakit bu kente kayıptır. CHP’nin tek projesi il başkanları masasını dağıtmaktı. Tek projesi bu olan partiden de çok bir şey beklememek lazım.”

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

89 + = 96