BAŞKAN ÇAVDAR MHP GÖLCÜK BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARINI TANITTI

MHP Gölcük İlçe Başkan Derya Çavdar, yaklaşan yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu. Çavdar; “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimler Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılına ivme verecek demokratik bir sınır hattıdır. Yerel yönetimleri almak, Türkiye’nin üzerine düşen zillet lekesini kazıyarak çıkarmak Türk Devrine, Türkiye Yüzyılına, uyanan tarih ve milli şuura müstesna bir hizmet etmektir.”

Çavdar; ‘Ülkemizde yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak ve seçim sonucunda büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirlenecek.

31 Mart’ta 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde, 30’u büyükşehir, 51’i il, 922’si ilçe ve 390’ı belde olmak üzere ülkemizdeki 1393 belediye başkanı seçilecek. Bununla birlikte belediye meclislerine, il genel meclislerine üyeler ve muhtar seçimi yapılacak.

Seçimlere hazırlık bakımından Cumhur ittifakı siyasi etik ilkeleri çerçevesinde görüşmelere devam etmekte ve Türkiye Yüzyılı temel anlayışıyla tüm hazırlıklarını ivedilikle yapmaktadır. Seçime katılma hakkı olan diğer siyasi partilerin ise kafası karışık. 2019 seçimlerinde CHP-İP-DEM partisinin ortaklığıyla İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok şehrimizde ortaklıklarına şahit olduk. Şimdi de kazanmak için siyasi ahlak ve adaletten uzak tüm  yöntemleri denemekteler.

Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin  İl Başkanları Toplantısı sonrası yapmış oldukları açıklamasında, MHP’nin neden Cumhur İttifakı ile seçimlere girdiğini, ittifak içerisinde seçimlerde izlenilen yolun, yapılan görüşmelerin, gelinen noktanın neler olduğu ve MHP teşkilatının bu süreci nasıl yönetmeleri gerektiği ile ilgili kafalarda soru bırakmayacak netlikte açıklamalarda bulundu.

İlk olarak yapılacak seçimlerin önemini vurguladı: “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimler Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılına ivme verecek demokratik bir sınır hattıdır. Yerel yönetimleri almak, Türkiye’nin üzerine düşen zillet lekesini kazıyarak çıkarmak Türk Devrine, Türkiye Yüzyılına, uyanan tarih ve milli şuura müstesna bir hizmet etmektir.”

İkinci olarak neden Cumhur İttifakı ile seçime girildiğine açıklık getirdi: “Cumhur İttifakı olarak Türk ve Türkiye Yüzyılının tecellisine odaklandık. Büyük resme kafa yoruyor, kabuğa değil öze bakıyor, tek tek ağaçtan ziyade ormanın bütününe odaklanıyoruz. Cumhur İttifakı kararını vermiş, mutabakata varmış, yola koyulmuştur. Bu noktada ülkemiz ve geleceğimiz adına her türlü özveriyi karşılık beklemeksizin göstermekteyiz.”

Üçüncü olarak AK Parti ile sürecin nasıl yönetildiğine açıklık getirdi: “AK Parti’yle çözemeyeceğimiz bir mesele olmayacaktır. İttifakımız üç belediye fazla, beş belediye az almanın çok ötesindedir. Mesele hangi belediye başkanlıklarının partimizin uhdesinde olmasından daha çok Cumhur İttifakı olarak neyi, nasıl, nereye kadar başaracağımızdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılında basit siyasi hesap yapacak, çetele tutacak, sen onu aldın, ben bunu aldım, sen çok aldın, ben az aldım diyecek, bulanık suda balık avlayacak ne tıynetimiz ne de merakımız vardır.”

Dördüncü olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin süreci yönetmekle ile ilgili duruşunu vurguladı:  “Milliyetçi Hareket Partisinin ittifakla ilgili tutum ve duruşu ilkesel ve Türkiye’miz içindir. MHP verdiği sözleri, üstüne düşen sorumlulukları harfiyen yerine getirecektir. Biz ne söz verdiysek tutarız.”

Beşinci olarak teşkilatların seçimle ilgili neler yapmaları gerektiğini vurguladı: “Bize düşen görev çok çalışmaktır. Siyasi gayemiz Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerinin çatısını örmek, gelecek nesillere huzurlu, istikrarlı, güvenli, gelişmiş, temel sorunlarını köklü çözümlerle buluşturmuş bir ülkeyi miras bırakmaktır. Milleti ve ülkesinin varlığı için candan, yardan ve yarınlardan vazgeçmeye yeminli olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket için esas amaç kazanacağı belediye sayısından daha fazla Türkiye’nin ve Türk milletinin ebedi saadet ve selametidir. Davanın omuzuna basan değil, davayı omuzlayan; davaya yük olan değil, yükü kaldıran, nefsine yenilen değil, yeri geldiğinde nefsini ayağının altına alan, çıkarlarının bekçiliğine soyunan değil, vatanın bekçiliğini şeref sayan, fitne, dedikodu, gıybet ve iftiralara tenezzül ve teşebbüs eden değil, özüyle, sözüyle, öz değerleriyle, özgüveniyle Müslüman Türk’ün timsali olan bir teşkilat yapısı ve buna can veren dava insanı varlığıyla biliniz ki, sadece içimizdeki hainlere değil yedi düvele meydan okumamız mukadderdir. Bunun için bize düşen görev çok çalışmaktır. Çünkü Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.”

Sonuç olarak Türkiye Yüzyılı Belediyeciliğinin Cumhur İttifakıyla başarılacağı vurgulandı: Biz hizmetkarız, biz millet sevdalısıyız, biz vatanın serden geçtileriyiz, biz Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’yız. Ayırmadan, ayrışmadan, Türkiye için canla başla çalışacağız. Birliğin gücüyle, herkes için, herkese göre belediye diyeceğiz. Genelden yerele birliği, ülkede yönetimde dirliği birliğin gücüyle başaracağız. İstikrar ve hizmet için uyumlu yönetimle umutlu geleceğe, Türkiye Yüzyılına muhakkak ulaşacağız. Devir artık Türk Devri’dir.

Biz Türlerin tarih sahnesinde her daim varoluşumuzu, milli duruş içerisinde “siyaset” ve “etik/ahlak” ilişkisini en iyi şekilde ortaya koyarak başardığımızı söyleyebiliriz. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin yaptığı da tam budur ve üniversitelerde okutulacak ders niteliğindedir.

Bu anlayış ve şiarla ilçemizde de 21 kişi meclis üyesi aday adayı olarak milletine hizmet yarışına ortak olmuşlardır. Mühendis,Avukat,Esnaf,Öğrenci,Ev Hanımı,Esnaf,İşçi,Emekliden oluşan aday adaylarımız  Gölcük için beklemekteler. Kendilerine tekrardan hayırlı olmasını diliyorum.

CHP Genel Başkanımı yoksa belediye başkanımı ne olduğunu anlayamadığımız şahıs İstanbul yangın yerine dönmüşken, gittiği tatil sorulduğunda “tatil bana yakışıyor” diye pişkince cevap vermişti. Bunu asla yapmayacak ve söylemeyecek  21 arkadaşımızın isimleri şöyle:

 

Aleyna Karahan

Ali Murat Atik

Ekrem Büyük

Fikret Eriç

Gökhan Çavdar

Hasan Ertürk

İrem Çobanlar

Kürşat Çakıroğlu

Köksal Delice

Murat Saral

Merve Delice

Necati Erdurmuş

Orhan Erson

Önder Özer

Ömer Coşkun

Resul Yiğitel

Salih Eren

Selçuk Bulut

Taner Koç

Ülkü Küçükbay

Yağız Mehmet Öztürk

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)