BAŞKAN BÜYÜKAKIN; ‘Efendiliğimi Acziyet Sanmayın Sabrımı da Sınamayın’

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başkanlığında gerçekleştirilen Meclis toplantısında 118 gündem maddesi görüşüldü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı Meclis toplantısı son yılların en uzun toplantılarından oldu. Gündem maddeleri tamamlanmasına rağmen söz alan muhalif belediye meclis üyeleri, belediye meclis toplantısını adeta siyasi bir şova çevirmek istedi.

Uzayan meclis toplantısında meclisin gündeminde olmayacak konular üzerinde uzunca konuşan muhalif meclis üyelerine başkan Büyükakın, ‘Bu konular aslında meclisin konusu değil. Bir program yapalım orada konuşmak istediğiniz tüm sorun gördüğünüz durumları konuşalım’ dedi .

Fakat Gebze Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ahmet Kadı, ‘Meclis 10 dakika daha uzasın, 10 dakika daha bekleyin’ dedi.  Ve uzun konuşmasına devam etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Burada herkes bir siyasi kimlik taşıyor haber olunuyor alışana kadar böyle” dedi.  Başkan Büyükakın’ın ardından CHP’li Meclis üyesi Erkan Uygun ‘Bizim haber olma derdimiz yok. Başkanım çok hümanist davrandı. Şovenist davranışla Sapanca suyu kullanıyorsun’ dedi. Başkan Büyükakın da ‘Bu kelimeyi düzeltmek ister misiniz? Şovenisti?’

Uygun da “Rövanşist yaklaşım demek istedim” dedi.

‘KİMSEYE SAYGISIZLIK ETMEDİM AMA KENDİME DE ETTİRMEM’

Başkan Büyükakın daha sonra verdiği cevapla şu ifadeleri kullandı: Benim sakin üslubumu bozuyorsunuz efendiliğimi acziyet zannetmeyin. Benim sabrımı sınamayın. Kimseye saygısızlık etmedim ama kendime de ettirmem.

BEN ADABIMLA MECLİSİ YÖNETİYORUM’

Uygun’a cevap veren Tahir Büyükakın, “Ben sizin haber olmak için Meclis üyeliği yaptığınızı söylemedim. Neden üstünüze alındınız? Bana cevap verin tatmin mi oluyorsunuz? Benim sabrımı sınamayın. Ben adabımla Meclis’i yönetiyorum. Kimseye saygısızlık etmem ama kendime de ettirmem. Saygısızlık ifadesi kullanmadım. Haber olmak için çaba mı sarf ediyorsunuz dedim. Siyasetin doğasında olan bir şey bu. Bende seçilerek geldim. Atama ile gelmedim” dedi.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)