BASIN DARBEYİ ÖNLEME DE ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTLENDİ

AK Parti Gölcük Belediye Başkanı aday adayı Murat Uzuner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolaysıyla yayınladığı mesajla, gazetecilerin bu özel gününü kutladı.  

Ülkemizde 1961 yılından bu yana kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Uzuner, halkımızın gazeteciler sayesinde olaylardan haberdar olabildiklerini ve onlar vasıtasıyla düşüncelerini ifade edebildiklerini söyledi.

Gazetecilerin halka haber ulaştırabilmek için çok zor şartlarda görev yaptıklarını belirten Uzuner, “Savaşta cephenin en önünde, bir felakette afet bölgesinde görev yapan gazeteciler, bizlere en doğru haberi ulaştırmak için mesai gözetmeksizin çalışıyorlar. Basın kuruluşlarımızda görevli tüm gazetecilere bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Basın kuruluşları ve gazetecilerin ne kadar önemli bir görev yaptıklarının 15 Temmuz gecesi çok net görüldüğünü ifade eden Uzuner, “15 Temmuz gecesi yaşadığımız darbe girişimini halkımıza gazeteciler duyurdu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara davet ettiği duyurusu, yine gazetecilerimiz aracılığı ile halkımıza ulaştı ve milyonlar sokağa indi. Basın kuruluşları ve gazeteciler, darbe girişiminin bastırılmasında çok önemli bir görev üstlenmişlerdir. Bu duygularla tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, işlerinde başarılar dilerim” diye konuştu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 74 = 75