AYAZ; ‘KALDIĞIMIZ YERDEN BİSMİLLAH’

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Kocaeli’nin kalelerinden olan Başiskele ilçesinde siyaset oldukça hareketlendi. Eski başkan Ayaz bugün,  Başiskele Yuvacık’ta bulunan kafede adaylığını resmen açıkladı. Başiskele’nin eski başkanı Ayaz, ‘Bu yola çıkarken önce Allah’a sonra Başiskele halkının vicdanına güvenerek yola çıktık. ’ ifadelerini kullandı.

‘KOLTUK SEVDASI DEĞİL HİZMET ETME SEVDASI’

Kocaeli basını ile bir araya gelen Ayaz, “Bugün burada toplanmamızın sebebi Başiskele halkına Başiskele’nin hizmetkarı olarak hizmet etme arzusunu sizlerin vesilesi ile Kocaeli kamuoyuna duyurmak. Geçen 5 yıllık zaman içerisinde siyaset ile iştigal etmedim. 5 yıl önce Doğantepede yaptığımız son açılışta siyasetten kopmayacağımızı ve bizi yok sayanların incineceğini söylemiştim. Siyaset yapacak enerji bilgi ve birikime sahip bir siyasiyim. Bir kurum demedim altını çizmek isterim, siyaset yapmak istiyorum dedim. Uygun görülmedi demek ki. Söylemek isterim ki, kimseye kırgın değilim. Hiçbir partiye de kırgınlığım yok. Başiskele halkı da bizim devam etmemizi istiyordu. Sizi özlüyoruz, sizin başkanlığınızı özlüyoruz dedi halkımız.  Başiskele Belediye Başkanlığına aday olmamız bir koltuk sevdası değil, bir hizmet etme sevdasıdır.

‘BİZ BU YOLA ÇIKARKEN ÖNCE ALLAH’A, SONRA BAŞİSKELE HALKININ VİCDANINA GÜVENEREK YOLA ÇIKTIK’

Başiskele halkı başkanımız sizleri özledik, projelerinizi tamamlamanızı hayallerinizi gerçekleştirmenizi istiyoruz diye teveccühte bulundu. Bugün bağımsız aday olduğumu ilan ediyorum. Şu Anda burada sadece 57 kişiden oluşan Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız ve SKM yönetimi bulunuyor. Önümüzdeki süreçte Başiskele halkını davet edeceğimiz bir tanıtım programında sizlerle birlikte olacağız. Biz bu halkı sevdik. Bu yola çıkarken önce Allah’a sonra Başiskele halkının vicdanına güvenerek yola çıkıyoruz. İnanıyoruz ki Başiskele’de 7 yıldızlı kent olarak Kocaeli Kamuoyunun önüne çıkacağız” dedi.

‘BİZ BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLUR ONU GÖSTERDİK’

Bağımsız adaylığım, herhangi bir eksik görmemizden kaynaklanmıyor biz her kesimin belediye başkanlığını yaptık, sadece  yarım kalan sevdamızı tamamlamak için Başiskele vicdanının sesi olarak aday oluyoruz. Herkes de hizmeti tam manasıyla yapamamış olabilir,  bu o kişilerin eksikliğini göstermez. Hizmet başka bir şeydir, iyi bir insan olmak başka bir şeydir. Başiskele’de hizmetler olabilir biz  belediye başkanı nasıl olur onu gösterdik.

‘HALK NE İSTERSE ONU YAPARIM’

Sorulan hala AK Parti üye misiniz? Sorusuna, Evet AK Parti’ye üyeliğim devam ediyor. Seçildikten sonra AK Parti’ye geçip geçmeyeceği sorusuna ise, “Bu konu 31 Mart gecesi konuşulması gereken bir şey. Bugün bizi buraya gönderen Başiskele Halkı neyi isterse onu yaparım” dedi.

Önümüzdeki hafta başvurusunu yapacağını ifade eden Ayaz, “Başvurumuzu önümüzdeki hafta yapacağız. Tarık bin Cihad’ın söylediği gibi ya fethedeceğiz ya şehit olacağız” dedi.

‘BİR SAYGISIZLIĞIM OLMADI’

İhraç edilebilir misiniz? Sorusuna ise Ayaz,  Kocaeli Büyüşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve AK Parti İl Başkanı Şahin Talus ile görüşmeye devam ediyorum. Görüşmeye devam edeceğim. Dostluk başka bir şey siyaset başka bir şey. Diğer partiler ile görüşmüyorlar mı? O insanlar bu şehrin insanı. Hem Tahir Bey hem Şahin Bey bu kentin değerleri. Ben Yasin Bey ile de görüşüyorum, daha 2 gün önce bir cenazede görüştük.  Sorunuza gelirsem, ihraç edilmeyi beklemiyorum. Partiye karşı, temsilcilerine karşı bir saygısızlığım olmadı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)