Anne ve Babalar Bu Habere Dikkat

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları verdiği birbirinden farklı eğitimlerle vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Meslek ve sanat eğitimleri ile birçok vatandaşa eğitim veren KO-MEK anne babaları da unutmadı. Çocuklarda uyum problemi kursu açarak uyum sorunu yaşayan anne babalara eğitim vererek sorunlarla başa çıkma yöntemleri
hakkında bilgiler verdi.
ALT ISLATMA GENLERDEN GELİR
Duygu durum bozukluklarına da dikkat çekilen KO-MEK kurslarında istenmeyen durumlardan olan altını ıslatan çocuklar için kursiyerlere önemli bilgiler verildi. Usta Öğretici Meryem Keskinoğlu kursiyerlere Araştırmalara göre gece birincil gece alt ıslatmanın en önemli nedeni kalıtsaldır. Eğer tek ebeveyn çocukken aynı durumu yaşadıysa çocuğunda olma olasılığı 44 her iki ebeveyn de bu durumu yaşadıysa çocukta olma olasılığı 77 olarak saptanmıştır. Yani çocuğunuz altını bu şekilde ıslatıyorsa ona kızmayın çünkü bu durum büyük ihtimalle sizin ona verdiğiniz genlerle ilgilidir. Üstelik ona kızmamak için bir neden daha vardır. Bu genler nedeniyle o da kendi çocuğundan dolayı aynı durumda kalıp sizin ne yaşadığınızı bire bir öğrenecektir. Diye ifade etti.

ALTINI ISLATAN ÇOCUKLARIN GECE ALTINI BAĞLAMAYIN
Altını ıslatan çocuklar için kursiyerlere çözüm önerileri sunan Usta Öğretiçi Meryem Keskinoğlu altını ıslatan çocukların beslenmesine kesinlikle dikkat edilmesi gerektiğini ifade edilerek çocukların geçeleri altını bağlamaktan kaçınılması gerektiği belirtildi. Çocukların uyku düzenine ve tuvalet alışkanlığına dikkat edilmesi gerektiği belirtilen Keskinoğlu eğer tüm çabalarınıza rağmen bu sorun devam ediyor ise mutlaka bir doktora başvurmalararark tıbbı destek almaya başlayın uyarısında bulundu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

3 + 5 =