ALP: “İSİMLERİ ERKEN KONUŞMAK BAŞKANIMIZA NEZAKETSİZLİKTİR”

 

 

 

AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Alp açıklamasında, “2019 Mart, Genel seçim 2019 Kasım. Daha seçimlere bir sene var. Bugün adayları ve isimleri konuşmak kente yarar vermez. Bizim belediye başkanımız var. İsimleri erken konuşmak başkanımıza nezaketsizliktir. İsimleri konuşupta kimseyi zan altında bırakmakta hiç doğru değil. O isim bu isim diyerek kenti yönetemezsiniz. Bizim için önemli olan isim değil, davadır.

 

 

AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Bu milletin birliği dirliği adına, al bayrağımızın dalgalanması adına cephede savaşan ve bu mücadele eden şehit kardeşlerimize Rabbim merhameti ile muamele etsin. Tabi bu şehitler oldukça bizimde canımız yanıyor, ciğerimiz acıyor. Ateş düştüğü yeri yakar ama biz öyle bir ruhla çalışıyoruz ki, şuanda öyle bir ruhla siyaset yapıyoruz ki; milletimizin gösterdiği hedefler doğrultusunda adımlarımızı hem emin hem de sağlam şekilde atıyoruz. Bizler her zaman aklımızdaki o evladını bayramda elini öpecek diye bekleyen annenin soğuk mezar taşını unutmadan, gözümüzün önüne getirerek hizmet ediyoruz. O evlatların göz yaşını, eşlerin annelerin gözyaşını düşünerek gözümüzün önünde tutarak, hareket ediyoruz. Rabbim bizleri de o şehitlerimizin şefaatine nail eylesin. Bugüne kadar verdiğimiz bütün şehitlerimizin ruhları hem bu bayrağın hem de bu toprakların üstündedir” dedi.

“TOPRAKLARI ASIL SAHİPLERİNE TESLİM EDECEĞİZ”

Bu bağlamda zor bir süreç geçirdiğimizin altını çizen Alp ayrıca şunları söyledi: “Afrin Zeytin Dalı Harekatı emin adımlarla sürüyor. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bu konuda en hassas diplomasi ilişkileriyle beraberde askeri harekatını da Türk Silahlı Kuvvetlerimiz beraberinde uyumlu bir şekilde yönetiyorlar. Aslında bu çerçevede bu harekat Türkiye Cumhuriyet Tarihinin en önemli siyasi, diplomatik, fiziki ve askeri bağlamda en büyük harekatıdır. O yüzden küçümsenecek, öneme alınmayacak bir harekat olmadığını Dünya’ya bu milletin azmini, bayrak ve vatan sevgisini ispatlayan bir harekattır. Gelecekteki tehditleri nasıl ortadan kaldırdığımızı ve toprakları da asıl sahiplerine teslim ettiğimizi tüm dünya görmüş oldu, görmeye de devam edecek” ifadelerini kullandı.

“KOCAELİ’DEN DÜNYA’YA MESAJ VERECEĞİZ”

Alp ayrıca, “25’inde Allah nasip ederse Başbakanımızın da katılımı ile 6.Olağan İl kongresi gerçekleşecek. Şemsettin Ceyhan başkanımız hem basın huzurunda hem de bizlerle beraber yeniden genel merkezimizin, genel başkanımızın takdiriyle, yeniden il başkan adaylığını açıklamış oldu. Milletimize, vatanımıza, partimize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum. inşAllah bundan sonraki süreçte de bu heyecan, enerji ve istediğimiz orandaki oylarla yol yürümeye devam edeceğiz. Bu bağlamda bizlerde 25’indeki Başbakanımızın katılacağı kongreye nasip olursa Gölcük olarak üzerimize ne düşüyorsa en iyi şekilde yerine getireceğiz. Yine Gençlik kolları kongremizde Dünya’ya nasıl mesaj verdiysek, yeniden Kocaeli’den Dünya’ya bir mesaj vereceğiz” dedi.

“İL YÖNETİMİNDE SAYI KRİTERİ YOK”

İl yöneminde  kaç Gölcüklü yer alacak sorusuna da cevap veren İdris Alp, “Sayı olarak bir kriter yok. İlçenin büyüklüğü, nüfusa ölçeklenmesi illa önemlidir ama bunun bir sayı kriteri olmaz. Duruma göre, ilin özelliğine göre, il yönetiminin ihtiyacına göre, bu sayılar değişecektir. İl yönetimine her kim girerse girsin,Kocaeli’de il başkanımızla beraber uyumlu çalışacağına hiç bir endişemiz, şüphemiz yoktur. Bizde aynı dönem içerisinde seçilmişler ikinci bir yere aday olamıyor. Onun için mevcut ilçe yönetiminden kimse il yönetimine gitmeyecek” şeklinde konuştu.

“EN ÇOK OYU ALACAK KİMSE BAŞIMIZIN TARZIDIR”

CHP’nin yerel seçim için adayını erken açıklayacak siz bu konuda ne düşünüyorsunuz sorusunu da cevaplayan Alp şunları söyledi: “Bizim her dönem aynıdır. Biz kurumsal bir partiyiz. Belli bir işleyişimiz var. Yerel seçim 2019 Mart, Genel seçim 2019 Kasım. Bu tarihler itibariyle bugün için konuşuyorsak o süreç çok erken. O yüzden resmi süreç başlar, gerekli çalışmalar o zaman yapılır. Bizim parti geleneğimizde zaten isim önemli değildir. Yani biz Ahmet’tir , Mehmet’tir farketmez. Bizim için önemli olan bu bayrağı en üst seviyeye dikmektir.  Daha seçimlere bir sene var. Bugün adayları ve isimleri konuşmak kente yarar vermez. Bizim belediye başkanımız var. İsimleri erken konuşmak başkanımıza nezaketsizliktir. İsimleri konuşupta kimseyi zan altında bırakmakta hiç doğru değil. O isim bu isim diyerek kenti yönetemezsiniz. Bizim için önemli olan isim değil, davadır. Biz kiminle en fazla oyu alırsak, bunun araştırması önceden yapılır, başımızın tacıdır” diyerek sözlerini tamamladı. Haber: Serkan SIDAL

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

15 − 7 =