ALP: CHP KOCAELİ’DE HDP İLE KOL KOLA

 

 

 

AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp haftalık olarak yaptığı basın açıklamasında, CHP’nin 81 il’de yaptığı OHAL’e hayır eylemlerine değindi ve çarpıcı açıklamalar yaptı. Alp açıklamasında HDP eski Milletvekili Ali Haydar Konca’nın da açıklamada yer aldığına değinip, CHP ile HDP Kocaeli’de kol kola girmiştir, bu açıklamada bunun ispatıdır” dedi.

 

 

 

 

AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp haftalık olarak yaptığı basın açıklamasında, CHP’nin 81 il’de yaptığı OHAL’e hayır eylemlerine değindi ve çarpıcı açıklamalar yaptı. Alp açıklamasında, “Sadece  1 yıl önce 15 Temmuz akşamı ordumuzun içine konuçlanmış hain FETÖ Terör Örgütü tarafından darbeye maruz kalmış bir ülkede yaşıyorken, bu hain darbe girişimi öncesinde ülkemizde bir çok bomba patlatılmışken, PKK Terör Örgütü emperyalist güçlerinde desteği ile bir çok eyleme kalkışmışken, Devletimiz bu noktada gücünü göstermiş, her cephede başarıyla bir mücadele sürdürürken, terör örgütünün gücü kırılmış, bu şanlı mücadele hala daha sürerken OHAL’a karşı çıkmak hangi aklın işidir, gerçekten merak ediyoruz. OHAL’e karşı çıkanlar terörle mücadelenin bugünde tüm hızıyla sürdüğünün ve ülkemiz için ne ifade ettiğinin farkındalar mı? Terörle mücadele ülke içinde, Suriye ve Irak’ta sürerken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülke genelinde ve Kocaeli’de yaptığı basın açıklamasını bu ortamda çok manidar buluyoruz. Avrupa’da sadece bir kaç bombanın patladığı ortamda aylarca OHAL ilan edilirken, ülkemizde bunca olay yaşanmışken, OHAL’e karşı çıkmak kime neye hizmettir bunun kararını halkımızın vermesini bekliyoruz” dedi.

CHP OHAL’DE HDP İLE KOL KOLA AÇIKLAMA YAPABİLİYOR

Açıklamasına devam eden Alp, “CHP’nin Kocaeli’de yaptığı eylemin fotoğraflarına bakınca aslında bu açıklamaların kime neye hizmet ettiğini görüyoruz. İl Başkanı Cengiz Sarıbay basın açıklamasını yaparken bir yanında HDP’li eski milletvekili Ali Haydar Konca duruyor. İşte CHP, bu tablo ile mi OHAL’a karşı çıkıyor. Milletimiz bunca şehit vermişken, içi yanarken, ülkemiz terörle amansız bir mücadele halindeyken CHP’nin bu yaptıkları yüreklerde derin bir yara bırakmaktadır. Bu ülkede OHAL ile yönetiliyoruz demokrasi yok diyen CHP yönetimine de sormak lazım, evet şuan ülkede OHAL var ve siz çıkıp eylem yaparak bu OHAL’i bile istediğiniz gibi eleştirebiliyorsunuz. Söze gelince baskı altındayız diyenler her konuda, hem de özgürce istediği açıklamaları yapıyor hem de HDP milletvekilleriyle bile. Yani bu söyledikleri hiçbir şekilde gerçekliği yansıtmıyor. CHP ülkeyi gerip, kafa karıştırmaya çalışmakla meşguliyetini sürdürüyor. Son olarakta şunu söylemek istemiyorum. Ülkemizde gündem de olan CHP – HDP ittifakı da bu açıklama ile gün yüzüne çıkmış, CHP, HDP Kocaeli’de kol kola girmiştir. Bunu da kamuoyunun dikkatine sunuyorum” diyerek açıklamasını noktaladı.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 1 = 7