ALP: “CHP, İP, SAADET HDP İLE İTTİFAK İÇİNDE”

 

 

 

 

 

AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp ilçe binasında seçim çalışmaları öncesinde yaptığı açıklamada millet ittifakını sert bir dille eleştirdi. Alp; “Açık bir şekilde resmi bir ittifak olmasa da HDP’nin CHP, İP ve beraberinde Saadet Partisiyle ittifak içinde olduğunu da en son İnce’nin Diyarbakır mitingi ile beraber görmüş olduk” dedi.

 

 

 

 

“TERÖR ÖRGÜTÜ UZANTISI İLE BİR ARADALAR”

AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp ilçe binasında seçim çalışmaları öncesinde yaptığı açıklamada millet ittifakını sert bir dille eleştirdi.  Alp şunları söyledi: “24 Haziran’a 11 gün kaldı. Seçim günü yaklaştıkça tempomuzu daha da arttırıyoruz. Karasız seçmeninde seçim yaklaştıkça bizim lehimize netleştiğini saha da görüyoruz. Bu bağlamda milletimiz Erdoğan ve AK Parti tercihini sandıkta yansıtacağını söyleyebilirim. Vekilime sözü vermeden önce bir konuya değinmek istiyorum. Kim kiminle beraber şuan da net ortada. Vatan için bayrak için bir ve beraber olanlar ama oy uğruna üstüne şehit ve vatandaşın kanı bulaşmış terör örgütünün siyasi uzantısı partilerle yine bir arada olanlar var. Bunu da seçmenimiz görecek ve tercihini kullanacaktır” şeklinde konuştu.

“TERÖRLE İLGİLİ ELEŞTİRİLERİ YOK”

Alp ayrıca, “Herkes tarafını belli etmiştir. Bugüne kadar muhalefet partilerinden, millet ittifakı mensuplarından terörle ilgili hiçbir şey duyduğumuzu hatırlamıyorum. Açık bir şekilde resmi bir ittifak olmasa da HDP’nin CHP, İP ve beraberinde Saadet Partisiyle ittifak içinde olduğunu da en son İnce’nin Diyarbakır mitingi ile beraber görmüş olduk. “Selo dışarı”diye slogan atılan bir ortamda, bir birleriyle yarış halinde Selahattin Demirtaş’ın serbest kalması için sarf ettikleri sözler, kimin kimlerle beraber olduğunu açıkça ortaya koyuyor” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

9 + 1 =