ALP: “12 KOLDAN TAM SAHA PRESLE SAHADAYIZ”

Kendisi de 25 Kasım’dan sonra netleşecek  süreçte aday adayı olacak AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp yaptığı açıklamada, “Her adayımız şahsına değil partiye çalışıyorlar. Yaptıkları her çalışma partimize artı olarak geri dönecektir. Bu bağlamda 12 koldan tam saha presle şu anda sahada AK Parti çalışıyor” dedi.

AK Parti Gölcük ilçe başkanı İdris Alp düzenlediği haftalık basın toplantısında yerel seçim süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Partimizin kendi içerisinde koyduğu 16 Kasım itibari ile aday adaylığı sürecini tamamlamış olduk diyen Alp ayrıca şunları söyledi: “12 aday adayımız başvurularını yaptı. Daha öncesinde sizlerle paylaştığımız gibi her birinin güçlü yönleri vardır. Bu ilgi ve istek bizim partimiz de insan zenginliğimizinin ne kadar çok olduğunun bir göstergesidir. Bizi çok mutlu ediyor. İnşallah bu süreç hem milletimize hem kendi şahıslarına hem partimize hem de ülkemize hayırlar getirmesini ifade etmek istiyorum” dedi.

“12 ADAYIMIZLA BERABER YÜRÜYECEĞİZ”

Alp konuşmasının devamında ise, “Aday adaylığı başvuru süreci biter bitmez aday adaylarımızla cumartesi sabahı bir araya geldik.  Belediye başkanımızın da katıldığı bir kahvaltı gerçekleştirdik. Kendileriyle sohbet ettik. Aday adaylığı sürecinde adaylığı belli olana kadar ve adaydan sonra da neler yapacağımızla ilgili yol haritamızı belirledik. Kendileriyle bu süreci istişare ettik. Bizim usul ve esaslarımızı konuştuk, kendilerinden de bu süreç içerisinde tavsiyelerini aldık. Bunları raporladık. Bu yolu 12 adayımızla beraber yürüyeceğimizi açıkça ifade ettik” şeklinde konuştu.

“TEMAYÜL SİSTEMİ TAKDİRE ŞAYANDI”

Ak Parti’de yol arkadaşları arasında  rekabet olmaz, rakiplik olmaz, biz de ekip olur diyen Alp, “O yüzden bütün adaylar rakip değil, her biri ekip ruhuyla çalışacaklarını ifade ettiler. Daha sonra cumartesi akşamı aday adaylığı tanıtımında temayül de oy kullanacak  Teşkilat mensubu arkadaşlar kendilerini tanıtma fırsatı buldular. Çok güzel bir ortamda kendilerini tanıttılar. Kısa da olsa özgeçmişlerini ve hayallerini, Gölcük’ü nasıl hayal ettiklerini ifade ettiler. Pazar günü itibari ile de temayülümüzü gerçekleştirdik. Temayülümüzdeki yüksek katılım gerçekten takdire şayandı. Çok güzel çok ilgiliydi. Yeni sistem çok güzel ve bizim için çok memnun edecek bir sistem oldu. 5 saniyede tık diye oyumuzu kullanabildik. Yeni getirilen sistemin çok başarılı bir sistem olduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

25’İ SONRASINDA ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKLAYACAĞIM

Önemli açıklamalasını sürdüren Alp, “Dün itibariyle de bizi Ankara’ya davet ettiler. Genel merkezimiz, ilgili komisyonumuz, ilgili genel başkan yardımcısı ve milletvekillerimizle oturup ilçe ilçe ilçenin özelliğindeki tüm değerlendirmeleri yapma fırsatı bulduk. Gerek aday adaylarımızla ilgili gerek ilçemizle ilgili gerek şahsımızla alakalı genel merkezimizin değerlendirmelerini oturup beraber istişarelerimizi yaptık. Dün de şahsımızla alakalı herhangi bir değişiklik olmadığıyla alakalı kedileri bize, biz de kendilerine ifade ettik. Aday adayı olmamla alşakalı 25’ine kadar bizlere bilgi vereceklerini ifade ettiler. Biz de 25’i itibariyle genel merkezin vereceği tarih itibariyle aday adaylığı başvurumuzu yapmayı planlıyoruz. Yani bizimle ilgili sürecimizde bir değişiklik söz konusu değil. Biz de genel merkezin vereceği tarih itibariyle aday adaylığımızı inşallah yapmayı planlıyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı ve gazetecilerin sorularına cevap verdi.

ADAY ADAYLARI PEKİ NE ZAMAN SAHAYA ÇIKACAK?

Aday adaylarımız sahadalar. Aday adaylarımız parti kurumsal çerçevelerinde çalışmalarını yapıyorlar. Parti kurumsal yapısına göre tüm aday adaylarımız şu anda sahada çalışıyorlar. Her adayımız şahsına değil partiye çalışıyorlar. Yaptıkları her çalışma partimize artı olarak geri dönecektir. Bu bağlamda 12 koldan tam saha presle şu anda sahada AK Parti çalışıyor.

İLÇE SKM OLUŞTURACAK MISINIZ?

Tabii ki oluşturacağız. SKM’ler ile alakalı genel merkez, il ve ilçe olarak süreci bekliyoruz. Daha onun zamanını vermediler. Onun zamanını verdiklerinde biz de oluşturacağız. Haber: Serkan SIDAL

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

3 + = 9