Akaryakıt çetesi çökertildi

Kocaeli’de kurdukları sistem ile akaryakıt şirketlerine ait tankerlerden fark edilmeden tonlarca akaryakıt çalıp sattıkları tespit edilen 23 kişilik çete çökertildi.

Edinilen bilgi ve iddialara göre Kocaeli’nde kurdukları sistem ile akaryakıt şirketlerine ait tankerlerden fark edilmeden tonlarca akaryakıt çalıp sattıkları iddia edilen bir guruba yönelik başlatılan çalışmalar sonucu elde edilen bilgi ve deliler doğrultusunda gerçekleştirilen operasyonda 23 kişi gözaltına alındı.

23 GÖZALTI

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu akaryakıt dağıtım şirketlerinden tankerlere dolumu yapılan akaryakıtların bir iş yerinde mühürlerinin bozularak ürün sahiplerinden habersiz bir kısmının boşaltıldığı ve toplanan bu akaryakıtın başka şahıslara izinsiz satıldığı belirlendi. 21 Ocak 2020 günü olayla ilgisi bulunan şüphelilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda 23 kişi gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Gözaltına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda pompalı tüfek, kurusıkı tabanca, kaçak akaryakıt, akaryakıt tankerlerine ait mühür ve mühür bozmaya yarayan çok sayıda aparat ele geçirildi. Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheliler sabah saatlerinde suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgütlü olarak güveni kötüye kullanmak, hırsızlık, hırsızlık malı satın almak ve suçtan elde edilen mal varlıklarını aklamak iddiaları ile adlı mercilere sevk edildi.

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

70 − 60 =