60 FETÖ şüphelisi yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ’ye yönelik olarak düzenlenen operasyonlarda 60 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

14 ilde FETÖ’ye yönelik olarak düzenlenen “Kıskanç-12” operasyonlarında 60 şüpheli yakalandı.

FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu;

İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Kahramanmaraş, Hatay, Sakarya, Isparta, Muğla, Erzurum, Düzce, Manisa ve Çorum’da FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “Kıskaç-12” operasyonlarında şüphelilerin;

Örgütün sözde “Güncel Yapılanması” ve “Askeri Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, Himmet adı altında para toplayarak örgüte finans sağladıkları, Örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklandıkları, Ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucu: İlk belirlemelere göre yaklaşık 6 Milyon TL değerinde para ve muhtelif değerde ziynet eşyası ile Çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)