50 YIL ÖNCEKİ BEYLERBEYİ ÖĞRENCİLERİ BOĞAZDA OKULLARINI SELAMLADILAR

1973 MEZUNU DENİZ ASTSUBAYLARI
50 YIL ÖNCEKİ BEYLERBEYİ ÖĞRENCİLERİ BOĞAZDA OKULLARINI SELAMLADILAR
1973 Mezunu Deniz Astsubayları 50. Yıl etkinliklerini Boğaz Turu ile gerçekleştirdiler. Emekli Astsubaylar, 1970-1972 yıllarında eğitim ve öğrenim gördükleri Deniz Astsubay Hazırlama Okulunun önüne tekne ile gelerek saygı duruşu ve selamlama yaparak eski günlerini andılar.
BEYLERBEYİ’NİN 50 YIL ÖNCEKİ CİVA GİBİ ÖĞRENCİLERİYDİLER
Mezuniyetlerinin 50’nci yılını bir tekne kiralayarak İstanbul boğazının serin sularında geçiren bahriyeli astsubaylar eğitim gördükleri okulu da unutmadılar. Emekli Astsubaylar, 1970-1972 yıllarında eğitim ve öğrenim gördükleri Deniz Astsubay Hazırlama Okulunun önüne tekne ile gelerek saygı duruşu ve selamlama yaparak eski günlerini andılar.  Beylerbeyi’ne geldiklerinde selamlama hazırlığına geçtiler. Donanma gemilerinde ‘Çimariva yeri’ olarak adlandırılan selamlama için teknenin iskele tarafından küpeşte de yanyana dizilen emekli astsubaylar, 50 yıl önceki okulları Beylerbeyi Deniz Astsubay Hazırlama Okulunun önüne geldiklerinde toplu olarak selamlama ve saygı duruşunda bulundu.
‘SAĞLIĞIMIZ VE İMKANLARIMIZ EL VERDİĞİNCE DEVAM EDECEĞİZ’
50 yıl önceki duyguları aynen yaşadıklarını dile getiren sınıf başkanı Celil Soyer: ” Barbaros Hayrettin Paşa’nın torunları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda yetişmiş, 1973 Mezunu Emekli Deniz Astsubaylar olarak, sınıf arkadaşlarımızla teknede buluştuk. Ailelerimiz ve dostlarımızla birlikte boğazın engin sularında okulumuzun önüne gelerek okul marşımızla birlikte selamlama ve saygı duruşunda bulunduk. Ardından 50’nci yıl pastamızı kestik. Bahriye örf-adetlerimize uygun bir kutlama gerçekleştirdik. Bu faaliyetimizde bizlerle birlikte olan, 50’nci yılımızı bizlerle kutlayan sınıf arkadaşlarımız ve ailelerimizle, tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Sağlığımız ve imkanlarımız el verdiğince donanma kültüründen gelen bu kutlamalarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 3