480 . YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

 

 

 

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Preveze Deniz Zaferinin 480. yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri günü sebebiyle yaptığı açıklamasında Türk Donanmasından övgü dolu sözlerle bahsetti.

 

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Preveze Deniz Zaferinin 480. yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri günü sebebiyle yaptığı açıklamasında, Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki leventlerin cesaret ve kahramanlıkların eseri olan Preveze Deniz Zaferi ile denizlerdeki Türk varlığı ve egemenliğinin Karadeniz ve Kızıldeniz`den sonra Akdeniz`de etkinlik kazandığını belirtti.

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”

 

Bugün de Deniz Kuvvetlerinin bilgi birikimi, tecrübesi, üstün disiplin, görev bilinci ve donanımıyla bölgesinde caydırıcı güç konumunu muhafaza ettiğini kaydeden Başkan Ellibeş, Memnuniyetle ifade etmek isterim ki, etkinlik ve caydırıcılık vasfıyla Deniz Kuvvetlerimiz, barışçı dış politikamıza da katkılarda bulunmaktadır.Türk donanmasının en büyük zaferlerinden biri olan Preveze Deniz Zaferi`nin 480. yıldönümü ile Deniz Kuvvetleri Günü`nü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı ve deniz şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyorum, dedi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

9 + 1 =