4 AYDA 121 ESNAFA 11 MİLYON TL’LİK KREDİ

 

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Musa Mısırlıoğlu, 2018 yılı ilk 4 ayında 121 esnafa toplamda 11 milyon 588 bin kredi verdiklerini açıkladı. Başkan Mısırlıoğlu, “Kredi koşulları uygun olan tüm esnafımızın yanındayız” dedi.

 

 

 

 

BANKA FAİZ ORANLARINA GÖRE DAHA CAZİP

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Musa Mısırlıoğlu yaptığı açıklamada, “Kocaeli Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak Esnaf dostu, her halukarda esnafa yardım eden bir kooperatifiz. Kredi almaya uygun ( icralıkdurumu devan eden veya yeterli teminat veremeyen) esnafa kradi veriliyor. Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi bankalara oranla esnaflarımız için çok daha caziptir. Bizde faiz oranı 5 ve 10 yıllık kredilerde % 5, 1 yıllık kredilerde ise % 4 oranında bir zam yapılır. Ticari İş yeri alana 500 bin liraya kadar 10 yıl geri ödemeli kredi veriliyor” dedi.

121 ESNAFA 11 MİLYON 588 BİN TL’LİK KREDİ

Mısırlıoğlu açıklamasının devamında, “Ticari araç alan esnafımıza ise 5 yıl vadeli kredi verebilmekteyiz. Krediyi alan esnafımız 3 ayda bir ödeme yapabildiği gibi isteğe bağlı aylık olarakta geri ödeme yapma imkanına sahip oluyor.  Kredi alabilmek için sicili temiz, kredi şartlarına uygun olacak ve işine göre, verdiği bilançoya göre olacak, ticari işyerinin hacmine göre olması gerekiyor. 2018 yılının ilk 4 ayında 121 esnafımıza toplamda 11 Milyon 588 bin liralık kredi verdik.  Bu nedenle kredi çekmeyi düşünen esnafların bize uğrayıp gerekli bilgileri almadan banka kredilerine başvurmamalarını konusunda esnafımızı uyarıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 20 = 27