25 YILLIK SEMPOZYUM BAŞLIYOR

 

 

 

 

 

1993 yılından beri kısmen aralıklı olsa da gelenekselleşerek günümüze dek sürdürülen Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu’nun yirmi beşincisi 28 Haziran 2018 -11 Temmuz 2018 tarihleri arasında “Gölcük Vizyon 2023” kapsamında, Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

EN UZUN SOLUKLU HEYKEL SEMPOZYUMU

 

Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi’nin işbirliğinde gerçekleşecek sempozyum; Dünyada ve Türkiye’de 25. Kez düzenlenen tek Ahşap Heykel Sempozyumu olma özelliğini taşımaktadır. Türkiye’nin en uzun soluklu uygulamalı heykel sempozyumu olma özelliği taşıyan “Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu’na bu yıl; İran, Rusya, Bulgaristan’dan birer, Türkiye’den ise 3 sanatçı katılması beklenmektedir.

 

3 YABANCI 3 YERLİ SANATÇI KATILACAK

 

25.Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu bu yıl 3 yabancı, 3 yerli sanatçının katılımıyla 27 Haziran Çarşamba günü ağaç seçimi ile başlayacak. 28 Haziran Perşembe günü saat 10:00’da Değirmendere Değirmen Kafede Basın Toplantısı gerçekleştirilecektir.

 

25.Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu’na katılımcı Sanatçılar; Agnessa Ivanova Petrova (Bulgaristan), Vasılısa Chugunova (Rusya), Behnam Akharbin (İran), Eda Taşlı (Türkiye), Nilhan Sesalan (Türkiye), Orçun Beslen (Türkiye)

Sanatçıların yapacağı eserler, sempozyumun sonunda Değirmendere Yalı Evleri Ağaç Heykel Müzesinde sergilenecek.

 

SEMPOZYUM TAKVİMİ

 

28 Haziran 2018      Saat: 10.00   Sempozyum açılışı ve sanatçıların tanıtılması

11 Temmuz 2018    Saat: 19.00   Sempozyumun kapanışı

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

31 − 29 =