2018’DE YILIN ENLERİ LİSTESİ

2018 yılını geri de bıraktık. Şimdi yepyeni bir 365 gün bizleri bekliyor. 2019’da bir çok yeniliği bir arada yaşayacağız. Öncelikle 31 Mart 2019 seçimleri ile ilçemiz yeni bir başkana kavuşacak.

2018 yılında iyisiyle kötüsüyle bir çok haberle sizlerle olduk. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Geçtiğimiz yıl alexa verilerine göre en iyi haber sitesi Gölcük Vizyon oldu. Rakamları vermeye gerek yok. İsteyen bakabilir. Elimizden geldiğince doğru haberi sizlere ulaştırmaya çalıştık. 2019’da da Vizyon aynı azim ve kararlılıkla habercilik anlayışına devam edecektir.

Sonrasında ise Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti seçimlerini 4 oy farkla benimde içinde bulunduğum Yenilikçiler Grubu kazandı. Bence bu seçim 2018 yılı içerisindeki önemli olaylar arasında üst sıralarda kesin yerini alır. Bende yeni yönetime Gölcük’ten girmeyi başardım. Bana destek olan meslektaşlarımıza, gazeteme ve tüm okurlarıma yürek dolusu sevgilerimi iletiyorum.

Sonuç olarak Gölcük’e Vizyon katan 2018’in enlerini sizler için seçtik. Gazetemiz içinde  10 kişilik kurduğumuz bir ekiple bu isimleri belirledik. Serkan Sıdal’ın kalemi ile derledik.

İŞTE YILIN GÖLCÜK’TE ENLERİ

YILIN SİVİL TOPLUM KURULUŞU – ÜLKÜ OCAĞI GÖLCÜK İLÇE BAŞKANLIĞI – TUNCAY CABAR

Bu konuda fazla düşünmemize gerek kalmadı aslında. Hemen her hafta yaptığı etkinliklerle, en çokta uyuşturucuya karşı faaliyetleri ve gençleri bilinçlendirmesi ile yılın sivil toplum kuruluşu olmayı hak etti. Bu başarının mimarı da tabi ki Reis Tuncay Cabar idi.

YILIN EN FAAL DERNEĞİ – GÖLCÜK ENGELLİLER DERNEĞİ – HASAN BAT

Hasan Bat konuşulmaz yaşanır. Neler yaptığını görmek için Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezine gitmeniz yeterli. Yüzlerce engelliye abi, kardeş olan Bat, onları evinden çıkartıp sosyal hayatın içinde kalmasını sağlayarak 2018 yılının en faal derneğini Gölcük Engelliler Derneği yapmayı başardı.

YILIN YATIRIMCISI – CAFFE GÖNÜLÇELEN – KAZIM ŞEN

Kazım Şen Gölcük ticari hayatında başarı öykülerine sahip bir isim. Metal Fabrikasının yanı sıra hayvancılıkta da büyük başarıya imza attı. Son olarakta 1.5 milyonluk yatırım ile kusursuz bir mekan olan Caffe Gönülçelen’i hayata geçirdi ve bu yılda yılın yatırımcısı olmayı başardı.

YILIN BÜROKRATI – LÜTFÜ YILMAZ

O herkes tarafından sevilen bir isim. Gölcük’ün abisi. Yıllardır Kaymakamlık Yazı işleri Müdürlüğü görevini başarıyla sürdürüyor. Kaymakamımızın olmadığı zamanlarda da yokluğunu kesinlikle hissettirmiyor. Yılın bürokratı unvanını da fazlasıyla hak ediyor.

YILIN İŞ ADAMI – GÖLCÜK YENİ SANAYİSİ – YUNUS MERTTÜRK

Yunus Merttürk Gölcük Sanayi Çarşısını yapan GÜLAŞ firmasının sahibi iş adamı. İhaleyi aldığı zaman ki fiyatlarla, inşaatı yaptığı zaman ki fiyatlar çok farklı olmasına rağmen, zamanında önce Gölcük Yeni Sanayisini bitirerek önemli bir başarıya imza attı ve yılın iş adamı olmayı hak etti.

YILIN MARKASI – MADLEN KORNET – YASİN, AHMET, MEHMET GÜNER

Gölcük’ün öz markası. Son dönem de yaptığı yatırımlarla kalitesini oldukça arttırdı. İzmit’e açtığı pastane ile de bu lezzetleri Kocaeli halkıyla da buluşturdu. Kalitesini her geçen yıl arttıran Madlen Kornet yılın markası olmayı fazlasıyla hak etti. Yasin, Ahmet, Mehmet Güner kardeşleri kutlarız.

YILIN MUHTARI – KADIN MUHTARLARIMIZIN HEPSİ

Yılın muhtarı kim olsun diye uzun süre düşündük. Sonrasında da ilçemizin kadın muhtarlarının hepsini yılın muhtarları seçmeye karar verdik. Kadın muhtarlarımız Sevim Kanat Şehitler , Melahat Gökdeniz Merkez, Müzeher Değer Kavaklı, Rabia Şentürk Topçular, Nuran Zaim Yalı, Eda Yetgin Yavuz Sultan Selim, Ayşe Kaba Denizevler hepsi bir birinden başarılı ve yılın muhtarları olmaya hak ediyorlar.

YILIN BELEDİYE ÇALIŞANI – İDARİ İŞLERİ MÜDÜRÜ – AHMET ÖZBAY

Belediyede sorumluluk alanı oldukça fazla olan bir isim Ahmet Özbay. Mezarlıklarda yaptığı değişikliklerle adından söz ettirdi. Bunun yanı sıra çalışkanlığı ile de göz doldurdu. Belediye de bir işiniz varsa Ahmet Özbay’ı arayın, çözerse o çözer.

YILIN ÖĞRETMENİ – PİRİREİS İLKOKULU– EŞREF ÖKTEN

İlkokul öğretmeni bir çocuğun gelişimi ve başarısı için en önemli etkendir. Pirireis İlkokul’unda bulunan Eşref Ökten ismini sıkça duyuyorum. Velilerle ve öğrencilerle kurduğu sıcak iletişim ile tanınıyor. Eğitiminden ise veliler oldukça memnun. Kendisini bundan dolayı yılın öğretmeni seçiyoruz.

YILIN KADINI – DOWN SENDROMLULAR DERNEĞİ – BELGİN ABANOZ

Yılın kadını olmayı fazlasıyla hakkediyor. Verdiği mücadele takdire şayan. Bütün yokluklara rağmen derneği ve o derneğin kafesini ayakta tutmayı başardı. Down Sendromlu bireylerin annesi, ablası edasıyla onlarla ilgilenerek de Gölcük’te yılın kadını olmayı başardı.

YILIN GENCİ –  BURSASPOR’UN KAPTANI – ERTUĞRUL ERSOY

21 yaşında Süper Lig Takımı Bursapor’un kaptanı olarak göğsümüzü kabarttı ve Gölcüklüler arasında yılın genç başarılı ismi olmayı fazlasıyla hak etti. Ertuğrul’a futbol hayatında başarılar diliyoruz.

YILIN OLAYI –ECEM BALCI’NIN GÖMÜLEREK ÖLDÜRÜLMESİ

Bu kötü olay malumunuz. Neler yaşandığını hemen herkes biliyor. Burada tekrarlamaya gerek. Allah rahmet eylesin.

YILIN YÜKSELEN İSMİ – GÖLAŞ GENEL MÜDÜRÜ – SAMİ CANSU

Gölcük’ün çalışkan ve efendi ismi. Sami Cansu 2018 yılı içinde sürpriz bir kararla Gölcük Belediyesi’nin şirketi GÖLAŞ’ın genel müdürü oldu. Gece gündüz çalışarak yeni projeler Erikli Tepe Tabiat Parkı ve Değirmendere Yalı Evleri Projelerin bu derece güzel hayata geçmesinin mimarı oldu ve kendisi başarıyla dolu bir yılı geri de bırakarak 2018’de yılın yükselen ismi olmayı hak etti.

YILIN SANATÇISI – KARİKATÜRİST YAŞAR TOSUN

Gölcük fazla sanatçı yetiştirmiyor. Hele de uluslararası ve ülke genelinde tanınan sanatçı çok nadir yetiştiriyor. O isimde geçtiğimiz günlerde 60.sanat yılını kutlayan ve bir de kitap yayınlayan Yaşar Tosun. Gölcük’ün tanınmış gazetecisi Serkan Sıdal’ın karikatürünü kitabına koymasa da biz onu yılın sanatçısı seçmeyi bir borç biliriz.

YILIN SPORCUSU – BAŞPEHLİVAN NEDİM GÜREL

O için fazla söz söylemeye gerek yok. Gölcük’ten başpehlivan olarak büyük başarıya imza attı. Hem başarılı bir sporcu, hem de yardım sever bir insan. Başarılarının devamını diliyoruz. Nedim Gürel’i yılın sporcusu seçiyoruz.

YILIN SPOR ADAMI – HASAN ALEMDAR

Barbaros Hayrettin Kız Futbol Takımından kurulu olan Türk Milli Futsal Kız Futbol Takımı ile Dünya 2.si oldu. Bu ilçemiz adına da çok büyük başarı idi. O takımın teknik direktörü de Hasan Alemdar idi. Bu büyük başarı ile yılın spor adamı olmayı fazlasıyla hak etti. Şimdi başarılarına da devam ediyor. Kendisini bu vesile kutluyoruz.

YILIN MEKANI – NİHAVEND – MUSTAFA GÜRDAL

Nihavend bir Türkiye markasıdır. Bu markayı ilçemize kazandıran da Mustafa Gürdal’dır. Gürdal elleri ile kazıyarak o mekanı yaparken ününün hiç bu kadar büyüyeceğini düşünmemiştir. Her zaman kendini geliştiren Nihavend bu sene yılın mekanı olmayı hak etti.

YILIN ESNAFI – MİRA KUNDURA – HASAN ŞAHİN

Yılların esnafı. Çizgisini hiç bir zaman bozmamıştır. Esnaflığının yanı sıra kimsenin bilmediği bir yönü de yardımseverliğidir. Bugün cebinizde paranız olmasa dahi sizi ayakkabısız bırakmayan isim Hasan Şahin’dir. Başarılarının devamını dileriz.

YILIN MUHABİRİ – GÖLCÜK VİZYON – SONER GÜLEZER

Meslekte 30 yılını devirdi. Gece – gündüz, kar – kış demez elinde telsizi, motosikleti ile birlikte haber peşinde koşar. O evimizin muhabiri Soner Gülezer. Yılın muhabiri olmayı fazlasıyla hak ediyor.

YILIN PROJESİ – ERİKLİ TEPE DOĞAL TABİAT PARKI

Yapıldığı zaman uzak, işlemez dendi ama geldiğimiz noktada ilçemiz adına turizminin merkezi haline geldi. Yazın serinliği nedeniyle bugün de kar topu oynamak isteyenlerin soluğu aldığı yer Erikli Tepe oldu. Dört dörtlükte bir tesis olarak hizmet veriyor. Gelecekte de daha da iyi noktalara gelecektir.

YILIN MÜDÜRÜ – GÖLCÜK BELEDİYESİ – TAYFUN GÜNDÜZ

Müdürlük yaptığı tesis sayısını bence kendisi dahi bilmiyor. Ilıca, Yalı Evleri,Havuz, Buz pisti hepsinin sorumlu müdürlüğünü yapıyor. Canla başla, gece gündüz çalışır. Emekli bir Astsubay olarakta herkes tarafından sevilir ve sayılır. O kadar tesisinin müdürlüğünü yürüten Gündüz tabi ki, yılın müdürü olmayı hak ediyor.

YILIN BAĞIMSIZI – EZGİN AYDIN

Bu listeye hiç bir siyasetçiyi koymamayı tercih ettik. Bir tek isim girdi o da Ezgin Aydın. Onu da siyasetçi olarak zaten görmüyoruz. O Gölcük’ün namı değer çaycı Ezgin’i ve büyük bir öz güven örneği göstererek bağımsız belediye başkanı adayı çıktı ve yılın en bağımsız ismi olarak listemize girmeyi başardı.

YILIN TİYATRO GURUBU – SIRF TİYATRO – MEHMET CİNEMRE

Başarıları artık ilçe sınırlarını çoktan geçti.Sırf Tiyatro sanat alanında yaptığı çalışmalarla adını sıkça duyuruyor. Sanat Yönetmeni Mehmet Cinemre ve arkadaşlarını bu noktada kutluyor, başarıların devamını diliyoruz.

YILIN BEKARI – SERDAR TİMUR

Dost insan Serdar Timur. Umuyoruz ki 2019 yılında hayırlısı ile evlenir. Bekar olduğunu da buradan duyuralım. Hayırlı kısmetini bekliyor.

Bu listede farkındaysanız yılın siyasetçisini seçmedik. Bunun nedeni de 31 Mart’ta yerel seçimlerinin olacak olması. Bizce 31 Mart’ta yılın siyasetçisini Gölcük halkı seçecek. Bu noktada tüm adaylara da şimdiden başarılar dileriz.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

18 − 17 =