ZABITADAN PAZARLARDA YENİ HİZMET

Gölcük Zabıtası artık halk pazarında tartı kontrol noktası hizmetine başladı. Kontrol noktasında, vatandaşların satın almış olduğu ürün veya malzemenin eksik olduğundan şüphelenmesi halinde, malzemeleri tartabilecek.

Gölcük’te tartı aletlerinin güvenilirliğini kontrol altına alan Gölcük Belediyesi zabıta ekipleri, başlattığı uygulama ile ilçe halkına güvenilir ve sağlıklı alışveriş yapma fırsatı sağlıyor. Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Gölcük genelinde kurulan tüm semt pazarlarında rutin kontrollerinin yanı sıra yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

TARTI KONTROL NOKTASI KURULDUI

Zabıta müdürlüğü, ilçede bulunan semt pazarlarının girişine ’zabıta tartı kontrol noktası’ kurdu. Kontrol noktasında, vatandaşların satın almış olduğu ürün veya malzemenin eksik olduğundan şüphelenmesi halinde, malzemeleri tartabilecek. Herhangi bir olumsuzluğa rastlanılması durumda ise ilgili esnaf hakkında yasal işlemler başlatılacak. Vatandaşların sağlığı ve aldığı ürünlerin doğru tartılıp tartılmadığını kontrol etmek için denetimlerini sürdüreceklerini belirten Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Halkımızın sağlığını düşünüyoruz. Bunun yanı sıra belediyemize olan güveni de göz önünde bulunduruyoruz. Vatandaşlarımızın alışveriş yaparken endişelendikleri durumlarda, Belediyemiz tarafından kurulan ’Zabıta Tartı Kontrol Noktası’na gelerek, aldıkları ürünlerin gramajlarını ölçebilecekler. Bu uygulamamız sayesinde alışveriş yapan vatandaşlarımızın endişelerini ortadan kaldırmış oluyoruz” şeklinde konuştu.

VATANDAŞLAR ÜRÜNLERİ TARTIYOR

Gölcük Belediyesi’nin başlattığı hassas terazi kontrol noktası uygulamasının çok yerinde bir çalışma olduğunu dile getiren vatandaşlar, aldıkları ürünlerin gramajlarından şüphe ettiklerinde tartarak içlerindeki endişenin giderileceğini ve bu uygulama sayesinde vatandaşın hakkının korunacağını ifade ettiler.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 1 = 6