YÜZLERCE İŞÇİ ALINACAK!

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere geçici süreli personel alınacağını duyurdu

ELEMAN ARANIYOR

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda görevlendirilmek üzere geçici süreli ( 9 ay ), Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ( geçici süreli) personel alımı yapılacağını açıkladı. Geçici olarak 1150 Temizlik Görevlisi ( Milli Eğitim Müdürlüğü), 490 Güvenlik Görevlisi ( Milli Eğitim Müdürlüğü ) alımı yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyenlerin 14-18 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek. İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, başvuruların İŞKUR internet sitesinden ( https://esube.iskur.gov.tr, E- Devlet ve ALO 170 hattı üzerinden) yapılabileceğini bildirdi.

BAŞVURU ŞARTLARI

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

Son bir aydır çalışmıyor olmak,

  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),
  • Güvenlik görevlisine başvuran adayların mutlaka güvenlik belgesine sahip olmaları, güvenlik belgesinin süresinin program başlangıcından bitişine kadar geçerliliğinin devam ediyor olması.
  • TYP’ye başvuran adayların, ikamet ettikleri hanenin toplam gelirinin asgari ücretin netinin bir buçuk ( 1,5 ) (3.487,07 TL) katını aşamaz. Katılımcılardan, hane halkı toplam gelirinin asgari ücretin netinin bir buçuk ( 1,5 ) (3.487,07 TL) katını aşmadığına dair beyanname alınacaktır.

Beyannamenin asılsız çıkması halinde; TYP programları iptal edilecek, iki yıl cezalı olacak, ödenen ücretler geri alınacak.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

6 + 3 =