YRP Gölcük’te Eren, seçilmiş başkan oldu

Yeniden Refah Partisi (YRP) Gölcük İlçe Başkanlığı, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde 1. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Genel kurul sonucunda tek aday olan Mevcut Başkan Ahmet Eren, seçilmiş başkan oldu

Yeniden Refah Partisi (YRP) Gölcük İlçe Başkanlığı, önceki gün Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde 1. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nı düzenledi. Kongreye YRP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sezgin, YRP MKYK Üyesi Basri Çayır, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen ve yönetimi, YRP İl Sekreteri Serhat Timur, İl Seçim İşleri Başkanı Abdülhamit Güveli, İl Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Alp, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük İlçe Başkanı Derya Çavdar, YRP Gölcük İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Eren, Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Özsoy, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, partililer ve davetlilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

‘MİLLİ GÖRÜŞ DÜŞÜNCESİYLE İLÇEMİZİ YÖNETECEĞİMİZE SÇZ VERİYORUZ’

Kongrede ilk olarak divan kurulu seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Yeniden Refah Partisi (YRP) Gölcük eski İlçe Başkanı Mustafa Beyazıt, başkan yardımcılığına Abdülhamit Güveli, sekreterliğine Mehmet Ertürk, katip üyeliğine ise Hilmi Kaya, oy birliği ile seçildi. Divan kurulu seçimi sonrasında bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu. Sonrasında YRP Gölcük İlçe Başkanı Ahmet Eren konuşmasını yaptı. Eren; “Ülkemizin içinde bulunduğu durumu hep birlikte yaşıyoruz. Genel Başkanımız, ittifakın bir parçası olsak da doğrunun yanında olduğumuzu, yanlışın karşısında olacağımızı belirtti. Gölcük için de bu durum böyle devam edecek. İlçemizde yıllardır tartışılan kentsel dönüşümle alakalı olarak bu sorunu çözen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve ekibine canı gönülden teşekkür ediyoruz. Sürecin yavaş gitme kaygısı olsa da biz de elimizden geleni yapacağız. Merkezinizin Kavaklı sahili ile buluşmasını arzu ediyor, bu konuda yapılacak çalışmalara destek vermek istiyoruz. Askeriyeden alınan alanın bir kısmının otopark, bir kısmının da millet bahçesi olmasını diliyoruz. Aynı zamanda lüks bir otelin yapılmasını da istiyoruz. Gençlerimiz, aktivite konusunda diğer ilçeleri tercih ediyor. İlçemizi ilgi çeken bir hale getirmemiz gerekiyor. Buna benzer yapılacak olan tüm çalışmalara destek vereceğimizi ifade etmek istiyoruz. 2024 yılı Mart ayında yapılacak seçimlerde kararlılıkla sahada olacağımızı, Milli Görüş düşüncesi ile ilçemizi yöneteceğimize söz veriyoruz. Kongremizin hayırlı olmasını diliyor, her birinize sevgi ve saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

‘YEREL SEÇİMLERDE DE BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ’

YRP İl Sekreteri Serhat Timur, konuşmasında “İnşallah ilçe kongremiz olduktan sonra yerel seçime gireceğiz. Sürpriz parti olarak anketlerde, listelerde yokken Kocaeli’de bir milletvekili çıkardık. İnşallah bu başarı artacak. Yerel seçimlerde de başarıya ulaşacağız. Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyor, başkanımıza başarılar diliyorum” dedi.

‘MESELE VATANSA, BİZ VATANIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ ’

YRP MKYK Üyesi Basri Çayır, “Bir seçim bitti, ikinci seçime gidiyoruz. Birinci seçimi yaparken Cumhur İttifakı’na dahil olduk. Seçimde 5 milletvekili çıkardık. Hanım kardeşlerimizin kapı kapı dolaşmasına şahit oldum. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm Türkiye’de çalışarak zafer kazandık. Temelde Cumhur İttifakı’nda yerimizi aldık. Mesele vatansa biz vatanımızın yanında olacağız dedik. Biz Cumhur İttifakı’na girerken devletimizin bekasını ön plana koyarak adım attık. Milletvekili pazarlığı yapmadık, cumhurbaşkanı yardımcılığı pazarlığı yapmadık. Devletimizin bölünmemesi için adımlarımızı attık. Vatan ve milleti Milli Görüşçüler savunursa ilkelerinden ödün vermeden savunur dedik. Kocaeli’de 1, Türkiye genelinde 5 milletvekili kazandık. Önümüzde daha önemli bir seçim var. Ülkemizde Milli Görüş belediyeciliğine yeniden dönmemiz lazım. Geçtiğimiz gün Genel Başkanımız bunun başlangıcını yaptı. Davamızı temsil etmek adına inşallah çalışacağız. Cumhur İttifakı’na girerken vatandaşımızın yaşam standardını yükseltmek için girdik. Bunun için çalışacağız. Genel Başkanımızın talimatlarını burada da gerçekleştireceğiz. Milletimizin yüzünü güldürmek için adımlarımızı attık ve bunları da açıklayacağız. Sorunlara çözüm önerilerini sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz. 1994 ruhundaki belediyecilik anlayışına sizlerle yeniden başlayacağız. Her birinize teşekkür ediyorum” dedi.

‘BÜYÜYEN VE YÜKSELEN BİR PARTİYİZ’

YRP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sezgin, “Gölcük, bizim en çok geldiğimiz bir yer. Karamürsel ve Gölcük, ilimiz adına oldukça önemli ilçeler. Burada daha gönülden bir siyaset işliyor. Genel Başkanımız, 8 – 9 yıldır bir mücadele içinde. Sistemle alakalı olarak bir adım attık. Genel Başkanımız net bir açıklama yaptı. Bizim kimseye bir borcumuz yok. İnandığımız değerler üzerine siyaset yapıyoruz. İttifaka katıldıktan sonra bile yanlışların karşısında, doğruların yanında olduğumuzu söylemiştik. Burası mevki için gelinen bir yer değil. Gayet net ve şeffaf bir duruşumuz var. Tüm teşkilatlarımız çalışmalar yaptı. Seçimde 1,5 milyona yakın insanımızdan oy aldık. Gölcük ve Kocaeli de önemli görevler verdi. Genel Başkanımız teşekkür için buraya geldi. İyinin, doğrunun hakim olması için adımlar atıyoruz. Bizim kimseye diyet borcumuz yok. Aldığımız oyu daha da yukarıya çıkarmak istiyoruz. Mevcut hükümetin bir an evvel halkı rahatlatması, işçileri rahatlatması için bir baskı var. AK Parti’den çok bizden beklentiler var. Biz bu itibarımızı zedelemek istemeyiz. Bizlere gelen konuları takip ediyoruz. Eksikliklerden dolayı Genel Başkanımız net tavrını söyledi. Doğru bildiğimiz konularda adımlarımızı atmaya yine devam edeceğiz. Süreci de takip etmek zorundayız. İlk seçimde 5 vekil çıkardık. Bu çok güzel bir teveccüh. Birilerini ikna edip onlara güven vermişiz ki 5 vekil çıkardık. Büyüyen ve yükselen bir partiyiz. 200’e yakın kişiyi partimize üye yaptık. Önemli bir kısım, sol partilerden geldi. Kritik bir süreçte hem sağ hem de sol kesimden üst düzey yöneticiler, partimize katıldı. Artık büyüyen bir siyasi partiyiz. Önümüzdeki yerel seçimlerde, yerele uygun faaliyetlerle adımlar atacağız” dedi.

BAŞKAN EREN TEŞEKKÜR ETTİ, SÖZ VERDİ

Konuşmaların ardından partiye üye olan kişilere rozetleri takıldı. Ardından parti ilçe başkanlığının faaliyet raporu ve gelir – gider raporları okundu. Her iki rapor da oy birliği ile kabul edildi. Sonrasında partinin başkanlık ve yönetim kurulu seçimine gidildi. Burada tek aday olan mevcut Başkan Ahmet Eren, oy veren delegelerin desteği ile seçilmiş başkan oldu. Eren, kongre sonrasında yaptığı teşekkür konuşmasında “Artık daha sıkı bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yerel seçimde partimizi birinci çıkarmaya söz veriyoruz” dedi.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)