YIKIM ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nin genişletilmesi için kamulaştırılan binaların yıkım çalışması sürüyor. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yıkım çalışmalarını yerinde inceleyip, “Mareşal Fevzi Çakmak Caddemiz Adnan Menderes Bulvarı ile kesiştiği noktadan itibaren bölünmüş yol olarak Donanma Caddesine kadar bağlanmış olacak” dedi.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nin genişletilmesi çalışmaları kapsamında hukuki süreç tamamlanmış olup gerekli bina kamulaştırmaları yapılmıştı. Bunun üzerine yolun genişletilmesine engel binaların yıkımına geçtiğimiz gün başlandı. Ekipler cadde de geniş güvenlik önlemleri alarak yıkımı sürdürüyor.Gölcük’ün trafik düzeni açısından önem arz eden, merkezi Kavaklı’ya, otogara, adliyeye bağlayan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nin genişlemesi için hayata geçirilecek proje de artık engel kalmadı. Sabah saatlerinde başlayan yıkım için ekipler geniş güvenlik önlemleri alırken, yol trafiğe kapatıldı, giriş çıkışlar engellendi ve sonrasında yıkım aracı, tazyikli suyun yardımı ile yıkıma başladı. Daha önce kamulaştırması yapılarak yıkımına başlanan binalar sayesinde yol genişletilerek sürekli sıkışan trafikte rahatlamış olacak. Çalışmalara Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, katılarak yıkımı yerinde izledi.

YENİDEN YAPILANMA SÜRÜYOR

Gölcük için önemli bir çalışma yaptıklarını belirten Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Donanma Kenti şirin Gölcükümüz, her gün yenilenmesini, yeniden yapılanmasını sürdürmeye devam ediyor. Üzerinde bulunduğumuz Gölcük’ün ana caddelerinden olan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesini bölünmüş yol haline dönüştürmek hedefimizdi. Bundan önceki hedeflerimizi nasıl başarıyla uygulamaya soktuysak, sıra bu projemizin uygulanmasına gelmişti. Mareşal Fevzi Çakmak Caddemiz Adnan Menderes Bulvarı ile kesiştiği noktadan itibaren bölünmüş yol olarak Donanma Caddesine kadar bağlanmış olacak. Bu cadde üzerinde istimlakler bitirildi. Şuanda istimlak edilen binaların yıkımı başarıyla sürdürülüyor. Allah nasip ederse yıkım başarıyla sonuçlandıktan sonra uygulamaya geçilerek Mareşal Fevzi Çakmak Caddemiz, Adnan Menderes Bulvarı ile Donanma Caddesi arasındaki kesimi ile bölünmüş yol olarak hizmete açılacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

25 + = 33