“YAŞAMAK İÇİN BORÇLANIYORUZ”

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan Kamu Emekçilerinin Bankalara olan borçlarıyla ilgili  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle yazılı soru önergesinde kamu emekçilerinin yaşamak için aşırı borçlandığına dikkat çekti.

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan Kamu Emekçilerinin Bankalara olan borçlarıyla ilgili  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle yazılı soru önergesi verdi.Tarhan Ekonominin geldiği son durumda Kamu Çalışanlarının 70inin günlük hayatını sürdürebilmek için bankalardan kredi aldıkları ortaya çıkmıştır. Kamu Çalışanları her türlü siyasi baskıya dayanabilmekte ancak ekonomik sıkıntılar dayanılacak boyutu geçmiştir. dedi.

10 MEMURDAN 8İ BORÇLU

Tahsin Tarhan yapılan araştırmalara Kamu Çalışanlarının borçlanmalarının ev ya da otomobil gibi değil doğrudan yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için olduğunu dile getirerek 10 Memurdan 8i aşırı derecede borçlanmış durumda ve bu borçlanmalar keyfiyet içeren borçlanmalar da değil. Yeni ve Büyüyen Türkiye söylemlerinin altında işte bu gerçek yatıyor dedi.

YAŞAMAK İÇİN BORÇLANIYORUZ.

Tahsin Tarhan Artık ev almak araba almak için değil ülke olarak her birimiz yaşamak için borçlanıyoruz. 3 ay önceki verilere baktığımızda bir kişinin yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için 100 Lira kazanıyorsa 133 Lira harcaması gerekirken şu anda bu rakamlar 100 Lira kazanca 145 Lira harcama bandına gelmiştir. Yapılan tüm açıklamalara ve açıklanan Orta Vadeli Kalkınma Planlarına rağmen vatandaşlarımızın üzerindeki karamsarlık gitmemiş borçla ve yoksullukla boğuşan kamu çalışanlarının yüzde 74ü yaşam koşullarının her geçen gün daha da kötüleştiğini düşünür hale gelmiştir dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 5 = 1