ÜLKÜ OCAĞI’NDAN ANITPARK’TA ANLAMLI ETKİNLİK

 

Ülkü Ocakları Gölcük Şubesi, 3 Mayıs Türk Milliyetçileri Günü nedeniyle Anıtpark’ta bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Başkan Cabar ve ülkücü gençlere MHP’liler de eşlik etti. Coşku içinde yapılan kutlamalarda demir dövüldü, katılımcılara pilav dağıtıldı. 

 

 

 

 

Ülkü Ocakları Gölcük Şubesi, 3 Mayıs Türk Milliyetçileri Günü nedeniyle Anıtpark’ta bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Başkan Tuncay Cabar ve ülkücülerin yoğun ilgi gösterdiği programa MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, MHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakıroğlu, MHP Gölcük milletvekili aday adayları, İbrahim İnanç Çakıroğlu, İbrahim Altuntaş, Derya Çavdar ve Gamze Can ve çok sayıda ülkücü genç katıldı.

CABAR 3 MAYIS’IN ÖNEMİNDEN BAHSETTİ

Tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program başladı. Sonrasında Ocak Başkanı Tuuncay Cabar bir konuşma yaptı. Cabar konuşmasında, “3 Mayıs 1944; Türk milliyetçiliği hareketinin kendini aksiyon ve muhteva olarak ortaya koyduğu dönüm noktasıdır. Dönemin iktidar sürecini elinde tutanların gayr-ı milli unsurlara kendi eliyle hayat hakkı tanıması karşısında, Türk milletine sevdalı Türkçüler tarafından haykırışın en sert ve anlamlı günüdür.  3 Mayıs, Türkçülük düşüncesinin ve milli direnişin adıdır.  3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin yaşadığı her türlü olumsuzluk ve zorluk karşısında, Türk milletine en derin sevginin, tüm dünyaya ilan edildiği gündür.  3 Mayıs, Atatürk’ün ölümünden sonra, onun Türk milliyetçiliği ölçüsünde geliştirdiği devlet politikasına dinamit koymak isteyenlerin, dinamitlerinin elinde patlatıldığı gündür.  3 Mayıs, Türk milliyetçiliği ülküsünü en sert haykıran Başbuğ Alparslan Türkeş ve Nihal Atsız’ın önderliğinde başlatılan kutlu direniş naralarıyla Turk’ün maküs talihinin değiştiği gündür” dedi.

“ÜLKÜLERİMİZLE TÜRK MİLLETİ İÇİN VAROLACAĞIZ”

Cabar konuşmasının devamında da, “Bu açıdan maziyi hatırlayıp gelecekle ilgili umutlarımızı yeşerteceğiz. Her çile sonrası olgunlaşarak büyüyen Türk milliyetçiliği hareketi 3 Mayıs Türkçülük Bayramının anlam ve öneminde yatan tüm gerçekleri yürek ve beyinlerimize kazıyarak sevdalarımızla, ülkülerimizle Türk milleti için varolacağız.  Bu duygu ve düşüncelerle, Türklük bayrağını her türlü fırtınaya karşı dalgalandırmayı kendilerine hayat felsefesi edinmiş ülkü devleri, başta başbuğ Mustafa Kemal Atatürk ve Başbuğ Alparslan Türkeş olmak üzere Nihal Atsız ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Tüm Türk Dünyasının ve Yüce Türk Milletinin 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Kutlu olsun” diyerek sözlerini noktaladı. Konuşmanın ardından Ocak Başkanı Tuncay Cabar ve MHP’liler Türk geleneği olan demir dövme gerçekleştirdiler. Sonrasında programa katılanlara ve Gölcük halkına pilav dağıtıldı ve program Türküler eşliğinde son buldu. Haber: Serkan SIDAL

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

1 + 8 =