‘TÜRK MİLLETİNİN VE GENÇLERİMİZİN BAYRAMINI KUTLUYORUM’

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile yayımladığı mesajında, “19 Mayıs 1919, tarihimizin dönüm noktalarından biridir” dedi

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Kaymakam Karabulut mesajında, “Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da bağımsızlık ateşinin yakıldığı günün 103. yıldönümünde, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.
‘MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLADIĞI ÖNEMLİ BİR TARİH’
Sözlerini Sürdüren Kaymakam Karabulut, “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, Türk milletinin, tüm zor şartlara rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirdiği milli mücadelenin başladığı önemli bir tarihtir. Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan Atatürk, büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir” dedi.
‘TÜRK MİLLETİNİN VE GENÇLERİMİZİN BAYRAMINI KUTLUYORUM’
Kaymakam Karabulut, “Sevgili gençler; Bu sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu değerli emanete, tarihimize ve değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha müreffeh, daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum. Bu düşüncelerle, Türk milletinin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 5 = 2