TİPİOĞLU:”KILIÇDAROĞLU HİLAL BIYIK DA BIRAKSA, HDP İLE İŞBİRLİĞİNİ ÖRTEMEZ”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu, milliyetçi seçmenin gözüne girmek için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylem ve şekil değiştirdiğine dikkat çekerek, “Hilal bıyık da bıraksa, HDP ile FETÖ ile işbirliğini örtemez” dedi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turu açık ara önde bitirdiğini, 28 Mayıs Pazar günü (bu hafta sonu) yapılacak 2.turda millet iradesinin ülke yönetimine yansıması için herkesin bir kez daha sandığa gitmesi gerektiğini hatırlayan Tipioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi kesimin gözüne girmek için söylem ve şekil değiştirdiğini belirtti.

 

ŞEKİLDEN ŞEKİLE GİRİYOR

Tipioğlı, “Kemal Kılıçdaroğlu, seçime bir hafta kala paçayı nasıl kurtarırım telaşıyla yine ipe sapa gelmez açıklamalar yapıp, şekilde şekle giriyor. İş tuttuğu terör örgütüyle bağlantılı parti için, aylarca umut dağıttığı masadaki ortaklarını bile harcamaktan çekinmeyen Kılıçdaroğlu, şimdi ben terör örgütleriyle masaya oturmadım, oturmam diyor. Kemal Kılıçdaroğlu, aslında kendi açısından doğruyu söylüyor da olabilir!”

 

TEK TEK SIRALADI

“Çünkü şehit askerlerimize başsağlığı dilerken PKK’nın adını ağzına almayan, gizli ortağı HDP’nin terör örgütleriyle bağlantısını görmezden gelen, Suriye sınırında başka birileri olacağına PYD olsun diyecek kadar bu eli kanlı örgüte kendilerini yakın hisseden, Osman Kavala’ya, Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyen, Abdullah Öcalan’ı serbest bırakın diyenlere özerlik sözü veren, terör örgütlerinin inlerine girmek isteyen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesi harekâtına ret oyu verip, HDP ile aynı safta yer alan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önce kendi kafasında terör tanımlamasını oturtması, Türk Milleti ile aynı pencereden olaylara bakması gerekir.”

 

“İŞBİRLİĞİNİ GİZLEYEMEZ”

“Terör örgütleriyle masaya oturduğunu inkar etmeden önce Pkk’yı, Fetö’yü terör örgütü olarak sayması, HDP’nin bunlarla bağlantısını kabul edip, mesafe koyması gerekir. Ama bilinen gerçekleri değiştiremez. Kemal Kılıçdaroğlu, hilal bıyık bıraksa -ki yeni fotoğraflarında bunu denediği görülüyor- HDP ile işbirliğini, ülkeyi bölmek isteyenlere verdiği sözleri, FETÖ’cüleri affedeceği vaadini gizleyemeyez. Beş yıldır bölücülerle yaptığı pazarlıkları, son bir haftada unutturamaz.”

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

44 + = 46