Tarım Kredi Kooperatif marketlerindeki indirimler bugün başladı

Tarım Kredi Kooperatif marketlerindeki 30’dan fazla gıda ürününde indirimli satışlar bugün başladı. Marketten yapılan açıklamaya göre et ürünlerinde indirim ayrıca uygulanacak.

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Gıda enflasyonuyla mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önemli bir adıma daha imza atıyoruz: Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 30’dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına gidilecektir.”

“Vatandaşımızdan yana attığımız bu önemli adımın, ülkemizde faaliyet gösteren diğer zincir marketler tarafından da takip edilerek fiyat etiketlerine olumlu yansımasını bekliyor, fiyat takip sistemimizle gelişmeleri izlemeyi sürdürüyoruz.

Küresel gıda fiyatlarının geçtiğimiz şubat ayında kırdığı rekorun ardından, düşüş trendine girerek nisan ayında yüzde 0,8; mayıs ayında 0,6; haziran ayında 2,3 ve temmuz ayındaysa yüzde 8,6 düşüş göstermesi söz konusu olmuştur. Gıda sektörümüzün tüm aktörlerinin, son dönemde kaydedilen bu olumlu gelişmeleri de dikkate alarak ‘Birlikten Berekete’ anlayışımızla hareket edeceklerine inanıyoruz. Vatandaşlarımızı gıda enflasyonuna karşı korumakta kararlıyız.”

İşte indirim uygulanacak ürünler

MAKARNA

UN

SALÇA

PİRİNÇ

BULGUR

MERCİMEK

NOHUT

FASULYE

AYÇİÇEK YAĞI

ZEYTİN YAĞI

TAVUK

SÜT

YUMURTA

PEYNİR

TERYAĞI

BAL

ZEYTİN

ÇAY

KAHVE

PATATES

SOĞAN

KARPUZ

KAVUN

ÇAMAŞIR DETERJANI

BULAŞIK DETARJANI

ÇAMAŞIR SUYU

SIVI SABUN

PEÇETE

RULO HAVLU

KOLONYA

BEBEK BEZİ

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

55 − 46 =