Talus, “Hastane kapanacak olsa, atama olur mu?” dedi, haberi verdi: Derince’ye 12 yeni doktor

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr.Şahin Talus, büyük hayranlık uyandıran Kocaeli Şehir Hastanesi’ni karalamak için algı operasyonu düzenlendiğini, özellikle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kapanacağına dair asılsız iddialar ortaya atıldığını belirterek, “Derince hastanemize 12 yeni doktor atandı. Kapanacak hastaneye doktor atanır mı?” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ HEPİMİZİN GURURU

Talus, şunları söyledi: “AK Parti, kurulduğu günden bu yana sağlıkta devrim üzerine devrimler gerçekleştirdi. Geçmişte bir kutu ilacı almak bile büyük bir problemken, bugün herkes istediği hastanede tedavi hizmeti olabiliyor. Sağlıkta yapılan yatırımların karşılığını en çok pandemi döneminde gördük, yaşadık. Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı gerçekleştirilen Kocaeli Şehir Hastanesi ile şehrimizdeki sağlık hizmetlerinde de yeni bir dönem başlamış oldu. Ancak açıldığı günden bu yana hayranlık yaratan bu eseri karalamak için her yolu deneyenler var”.

KAPANACAK İDDİASI DOĞRU DEĞİL

“Gitmeden, görmeden, incelemeden, insanımızı dinlemeden yapılan yorumlarla bu muazzam eser karalanıyor. Bunu yapmanın kimseye faydası yok. Çünkü bu eser artık şehrimize ait. Şimdi aynı çevreler Şehir Hastanesi açıldı diye, diğer hastaneler kapanacak yalanının hergün farklı versiyonunu servis ederek, milletimizin aklını karıştırmak istiyor. CHP Genel Başkanının bunu daha ileri götürüp, kapandı dediğini de duyduk”.

DERİNCE’DE 12 YENİ ATAMA

“Kocaeli’de hiçbir hastane kapanmadı, kapanmayacak. Her yerde faaliyetler devam ediyor. Alikahya Kadın Doğum Hastanesi, Diş Hastanesi’ne dönüşecek. Kapanacak denilen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 12 yeni doktor ataması oldu, 8’i göreve başladı. Acil serviste görevli hekimlerimiz hariç, 90 uzman hekim bu hastanemizde hizmet veriyor. Kapanacak hastaneye atama olur mu? Durum bu kadar net. Hastaneler kapanacak yalanına lütfen kimse inanmasın”.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 81 = 91