ŞİMDİ KIRINDA GÖRELİM!

 

 

 

Gölcük Belediyesi ilçeye yeni bir prestij cadde kazandırmak için kolları sıvadı ilçenin en işlek caddelerinden biri olan 19 Mayıs Caddesi’nde çalışmalar başladı. Bu cadde ilk kez kullanan bir malzeme ise montajlı duba sistemini ortadan kaldırdı. Yeni malzeme beton ve özel malzemeden yapılmış sabit dubadan oluşuyor. Çevredeki duyarlı esnaflar ve vatandaşlar şimdi bu dubaları kırsınlar veya söksünler de görelim diyerek duyarsız vatandaşlara da tepkilerini dile getirdiler.

 


İlçenin en işlek ve önemli caddelerinden biri olan 19 Mayıs Caddesi’nde prestij cadde çalışması yapılarak, trafik rahatlatılacak, kaldırımlar ve araç yolu düzenlenecek, modern ve estetik ışıklandırma ile görsel güzellik sağlanacak.

ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE BİTİRİLECEK

Geride bıraktığımız yıllarda ilçemiz Merkez Mahallesi sınırları içerisinde bazı cadde ve sokaklarda prestij cadde ve sokak uygulaması yapılmıştı. Bu uygulama ile hem kılavuz yollar kaldırımlara eklenmiş ve zemin yenilenmiş hem de sokak aydınlatmaları değiştirilerek cadde ve sokaklara oldukça güzel görüntüler verilmişti. Bu uygulama geçtiğimiz yıllarda Turgut Sayın Caddesi, 19 Mayıs Caddesi’nin bir bölümü, 20. Sokak, 21. Sokak, 67. Sokak gibi birçok noktada yapılmıştı. Bu çalışmanın bir diğeri de 19 Mayıs Caddesi’nin kalan kısmında dünden itibaren yapılmaya başlandı.

ESNAFLAR VE VATANDAŞLAR MEMNUN

Dünden itibaren 19 Mayıs Caddesi’nde başlayan çalışmalar nezdinde ilk olarak kaldırım taşları yerlerinden söküldü. Çalışmanın 19 Mayıs Caddesi’nin başladığı noktadan PTT’ye kadar olan kısma kadar yapılacağı, geçtiğimiz dönemde yetkililerce ifade edilmişti. Bu cadde üzerinde ticari hayatlarını devam ettiren esnaflar, 19 Mayıs Caddesi’nin tamamında bu tür bir çalışmanın yapılmasının şart olduğunu, çalışmanın bu noktada ticareti de olumlu etkileyeceğini dile getiriyor. Yapılacak prestij cadde uygulamasının kısa bir süre içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

“NE KIRILACAK NE DE SÖKÜLECEK”

19 Mayıs Caddesindeki çalışmalarda kullanılan bir malzeme ise memnuniyetle karşılandı. Eskiden yol ve kaldırımlar yapılır, plastik dubalar sonradan monte edilirdi. Şimdi ise özel bir malzemeden yapılan dekoratif beton dubalar kullanılmaya başlandı. Artık hiç kimse bu beton dubaları, ne kırabilecek, ne de sökebilecek. Sabit olarak zemine döşenen bu yeni dubalar oldukça da dekoratif. Çevredeki duyarlı esnaflar ve vatandaşlar şimdi bu dubaları kırsınlar veya söksünler de görelim diyerek duyarsız vatandaşlara da tepkilerini dile getirdiler. Kentin büyük bir sıkıntısı da böylelikle ortadan kalkmış oldu.

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

74 − 67 =