SEZER BAKLAVALARI ELLERİYLE YEDİRDİ

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Ramazan Bayramı’nın 3’üncü gününe denk gelen 6 Haziran Perşembe günü gerçekleşecek olan, Geleneksel Büyük Gölcük Yağlı Güreşleri öncesinde, Gölcük Belediyesi pehlivanları antrenman sırasında ziyaret ederek, hem başarılar diledi hem de baklava ikramında bulundu. 

Büyük gün 6 Haziran Perşembe

Her yıl Gölcük Belediyesi tarafından yaz aylarında organize edilen ve bu yıl 6 Haziran Perşembe (Ramazan Bayramı’nın 3. günü) günü gerçekleştirilecek olan, Geleneksel Büyük Gölcük Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı. Geçen yıl 14 ayrı kategoride yapılan ve 250 güreşçinin yer aldığı müsabakalar sonunda, Başpehlivanlık mücadelesinde, Gölcüklü Nedim Gürel’i mağlup eden 2015 ve 2018 yılları Türkiye Kırkpınar Başpehlivanı Antalyalı Orhan Okulu kazanmıştı. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin provası olarak kabul edilen, Büyük Gölcük Yağlı Güreşlerine bu yılda Kırkpınar’ın efsanevi başpehlivanlarının katılması bekleniyor.

Sezer,”Bu sene sizlerden Altın Kemer’in Gölcük’te kalmasını istiyorum”

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Başkan yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, AK Parti Gölcük Belediyesi Meclis üyeleri, Güreşlerin Ağası Mehmet Özbek, Ramazan Bayramı’nın 3’üncü gününe denk gelen Geleneksel Büyük Gölcük Yağlı Güreşleri öncesinde, Gölcük Belediyesi Güreşçilerini geçtiğimiz akşam ki antrenmanında ziyaret ederek, hem başarılar diledi hem de baklava ikramında bulundu. Teknik heyeti ve pehlivanları memnun eden bu ziyaret sonrasında, Başkan Sezer Pehlivanlara kendi elleriyle baklava ikram ederek, “Bu sene sizlerden Altın Kemer’in Gölcük’te kalmasını istiyorum” diyerek, Gölcüklü Pehlivanların omuzlarına önemli bir yük yükledi. Başkan Sezer ayrıca, tüm Gölcüklüleri ve Güreşseverleri, Denizevler Sahili’nde yapılacak olan, Büyük Gölcük Yağlı Güreşlerine davet etti.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)