SEYMEN KIŞLASI TAŞINIYOR

 

Kocaeli’de bulunan 1. Motorlu Piyade Tugayı Seymen Tank Taburu, askeri konvoy ile Sakarya Taşkısığı Kışlası’na taşınıyor…

 

 

 

 

Edinilen bilgilere göre, Kocaeli’de bulunan 1. Motorlu Piyade Tugayı Seymen Tank Taburu’nun peyderpey Sakarya ili Adapazarı ilçesinde bulunan Taşkısığı Kışlasına taşınma işlemleri başladı. Sabah saatlerinde 3 tank, 6 unimog, askeri personel taşıyan araçlar ve askeriyede bulunan malzemelerin bir kısmı Başiskele’den hareket etti. Taşınmada bir adet ambulans ve trafik polisleri konvoya eşlik ederken, güzergahta olumsuzluk yaşanmaması için Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri de güvenlik önlemi aldı. Sakarya şehir merkezinden geçen askeri konvoyu gören vatandaşlar ise karşılaştıkları onlarca araçlık askeri sevkiyat karşısında şaştı kaldı.

 

20180206aw299344_03.jpg

 

Askeri araçlar ve tankların sevkiyatı yapıldığı esnada yoldan geçen ve konvoyu gören vatandaşlar ise sevgi gösterisinde bulundu. Konvoyda bulunan askerler de vatandaşa asker selamıyla karşılık verdi. Kimi vatandaşlar ise cep telefonlarına sarılıp o anları kayıt altına aldı. Taşınma işleminin 1 hafta süreceği belirtildi.

 

 

20180206aw299344_02.jpg

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

6 + = 11