SERDAR KAMAN’IN PROJELERİ HALKI UMUTLANDIRIYOR

Körfez Ticaret Odasına konuk olan Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman burada Körfez’in sorularını dinledi ve sorulara cevap verdi.

Körfez Ticaret Odası Millet ittifakı Kocaeli Belediye Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman, Körfez Belediye Başkan Adayı Salih Şİrin, İlçe Başkanı Cahit Sürüm ve İyi Partilileri ağırladı. Oda Başkanı Recep Öztürk’ün ev sahipliğindeki ağırlamada, oda üyeleri başkan adaylarına Kocaeli ve Körfez ilçe için düşündükleri projeleri sordu, otopark ve hava kirliliği sorunlarının altını çizdiler.

Toplantı’da Körfez Belediye Başkan adayı Salih Şirin Körfez’in sorunlarına çözüm önerileri getirriken Büyükşehir Başkan adayı Dr. Serdar Kaman önemli mesajlar verdi.

PARALI OTOPARKI KALDIRACAĞIZ

Toplantıda bir soru üzerine konuşan Kaman Parkomat sistemini tüm Kocaeli’de ana artellerde kaldıracağız,yol kenarına yarım saat aracınızı park ediyorsunuz gerçekten çok ciddi ücretler alıyorlar, biz buna yeni bir çözüm getireceğiz. Trafiğin akışınıda hızlandıracak olan bu çözümle birlikte kent merkezlerinde kamulaştırarark yeni otopark alanları kuracağız. Ayrıca parkomat sisteminide ücretsiz hale getirecek trafik akışını ana artellerde rahatlatma yoluna giderek sınırlı süre uygulaması yapacağız, şeklinde konuştu.

HAVA KİRLİLİĞİ HAD SAFHADA

Başkan adayı Kaman daha sonra hava kirliliğiyle ilgili gelen bir soru üzerine, bu konu kesinlikle bizim gündemimizde, şehirde kirli havayı teneffüs ediyoruz ve sanayi bölgesi olmamızdan dolayı ciddi tehtid altıdayız. Bizler mevcut yönetim gibi sadece bir uçakla havadan gezerek kirliliği kontrol etmek amacında değiliz bu işin şov kısmı,bizler gerçekten çözüm bulacağımız sonuçlara gideceğiz. Annelerimiz çocuklarımız ve bizler zehirleniyoruz, kanser vakaları hergeçen gün artıyor bu sorunu asgariye indirecek çözüm ise kirliliği bertaraf etme tesisleri kuracağız diye kaydetti.

RÜZGAR GÜLÜ İLE ENERJİ ÜRETECEĞİZ

yine bir soru üzerine Kaman, dünyanın en pahalı elektiriğinin ülkemizde kullanıldığını belirterek sanayicimiz zaten zor durumda birde üzerine ciddi elektirik faturaları yükleniyor, biz kendi elektiriğimizi kendimizin üreteceği bir proje üzerinde çalışıyoruz ve böylelikle hem sanayicimiz ve hemde vatandaşımız ucus elektireik kullanma imkanı bulacak. Özellikle ilimizin Karadenize açılan kapısı Kandıra’da rüzgar gülü teknololojisi yatırımını yaparak buradan elde edeceğimiz enerji ile sanayicimize ucuz elektrik imkanı sunacağı,z şeklinde konuştu.

KENT MEYDANLARI OLUŞTURACAĞIZ

Kaman daha sonra toplantıda bir şehrin olmazsa olmazı kent meydanlarıdır hem törenlerini yaparsın ve hemde afet kaçış bölgeleridir bu kent meydanları, Bizzat gidip Eskişehir’i inceledim gerçekten şehircilik ve yaşanabilirlik anlamında çok güzel eserler bırakmışlar ve bizde aynı şekilde sosyal kültürel anlamda Kocaeli’yi yeniden inşa edeceğiz şeklinde konuştu.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

3 + 4 =