ŞEHİDİMİZİN ADI KÜTÜPHANE DE YAŞAYACAK

 

Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz’in adı Şehit Kütüphaneleri Topluluğu tarafından Cahit Külebi Ortaokulu’nda hizmete açılan kütüphaneye verildi.

 

 

Şehit Kütüphaneleri Topluluğu tarafından Cahit Külebi Ortaokulu’nda, Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz adına yapılan kütüphane dün hizmete açıldı. Açılış törenine, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Cengiz Topel Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Alper Yenier, Şehit Binbaşı Akdeniz’in eşi Suna ile çocukları Sude ve Doruk Akdeniz ile silah arkadaşları katıldı.

DAHA FAZLA OKUL DAHA FAZLA ÖĞRENCİ

Törende şehit binbaşı Akdeni’in portresi, eşi Suna Akdeniz’e hediye edildi. 5 yaşındaki oğlu Doruk Akdeniz’e Şehit babasının fotoğrafının verilmesi üzerinefotoğrafa sarılarak duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Törenin ardından konuşan Şehit Kütüphaneleri Topluluğu Kocaeli Sorumlusu Selda Hatun Tan; “Bizler şehit kütüphaneleri gönüllüleri olarak, okullarda kütüphaneler açıyor ve onlara şehitlerimizin isimlerini veriyoruz. Hem şehitlerimizin ismini yaşatıyor hem de okullarımızın kütüphane ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kahramanlar yurdu yaşarmak için canlarını veriyorsa bizlere de düşen olanların adını yaşatmaktır. Burada 4 silah arkadaşıyla birlikte helikopter kazasında şehit olan Binbaşı Deniz Akdeniz adına hazırladığımız kütüphanemizi bitirdik ve açılışını yaptık. Umarım öğrencilerimiz için faydalı olur, zaman içerisinde daha fazla okula ulaşıp daha fazla öğrenciye katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

KABRİ BAŞINDA ANILDI

Görev uçuşu sırasında içinde bulunduğu S-70B Skorsky tipi helikopterin 13 Ekim 2014 tarihinde Cengiz Topel Havalimanı’ndan kalkışından bir süre sonrasında düşmesi sonucu şehit olan Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz, dün ölümünün 4. yılında Gölcük Şehitlik Mezarlığı başında dualarla anılmıştı.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

78 − = 75