“SEÇİMİ KAZANACAK İSİMLE YOLA ÇIKACAĞIZ”

Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Yaşar Yıldız,  “Gölcük yeniden Saadet Partili belediye ile tanışacak” dedi. Yıldız açıklamasının devamında da AK Parti’yi sert bir dille eleştirdi.

Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Yaşar Yıldız gazetemize yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Herkes emin olsun ki gerek belediye başkan adayımız gerekse meclis üyesi adaylarımız en güçlü ve en fazla oyu alacak isimler olacak. Seçimi kazanacak isimler olacak. Gölcük yeniden Saadet Partili belediye ile tanışacak. Bugün belediyelerimiz borç batağında, ödemeler yapılamıyor. Artık belediyeler borç bile alamıyor. Hizmet değil, israf üretiyor. Halkı değil, rantı seviyor. Kenti değil, algıları yönetiyor. Yatırım değil, reklam yapıyorlar. Sorunları çözemiyorlar” dedi.

PARTİZANLIK,YOLSUZLUK VE İSRAF OLMAYACAK

“Bugün şehirler yeşile hasret kalmış, betonla öldürülmüş, trafiğe esir edilmiş, yaşam alanı olmaktan uzak ve kirli havaya mahkum durumda. Bugün belediyeler 1994 yılındaki durumda. Bu tablo ve bizim gayretimiz bizleri başarıya taşıyacak. Çünkü insanlar bizi ve hizmetlerimizi çok ama çok iyi biliyorlar. Saadet Partili belediyelerde partizanlık, yolsuzluk ve israf olmayacak. Belediyelere, bizlere emanet edilen mala, mülke, paraya, yetim malına nasıl sahip çıkıyorsak öyle sahip çıkacağız. İşini ehline vereceğiz. Belediyenin asli görevi olan vatandaşa hizmet götürme anlayışını sağlayacağız.”

RANTIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

“Şehirlerden rant kazanmanın önüne geçeceğiz, kimliğini yok eden anlayışlara izin vermeyeceğiz. Saadet Partisi olarak haftalardır gündeme getirdiğimiz “israf ekonomisi son bulmalı” söylemimiz nihayet Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından kamuya ait taşıtların envanterini istediği ve kamu araçlarında tasarruf planlamasına gitmeyi planladığı ortaya çıktı. Bunu doğru ve sevindirici bir adım olarak görüyor ve sonuna kadar destekliyoruz.”

EKMEĞİMİZ YOK YEMEĞE, LİMUZİNLE GİDİYORUZ GEZMEYE

“Çünkü makam aracı gerçekten korkunç bir israf. Söz konusu: 2015 – 2016 – 2017 yani son üç yılda kamuya araç satın alımına harcanan para, tam olarak 4.9 Milyar lira. Aynı dönemde araç kiralamaya harcanan para miktarı ise 1.5 Milyar lira. Toplamda 6.5 Milyar lirayı buluyor. Buna 2018 yılının ilk yarısını kattığımızda bu rakam 7 Milyar liraya ulaşıyor. Daha 2 ay önce çıkan 5.6 Milyar Dolar kredi bulduğumuzda nasıl bayram ettiğimiz hatırlanacak olursa rakamların vahameti daha iyi anlaşılacaktır. İşte bizim israf dediğimiz tam da budur. Atalarımız güzel demiş ve ben bunu yumuşatarak söylüyorum: ‘Ekmeğimiz yok yemeğe, limuzinle gidiyoruz gezmeye.’

İKTİDARA  GÜVEN AZALIYOR

Başkan Yıldız son olarak, “Siz Türkiye’nin tamamında konkordato ilan etmezseniz siz bu işin altından kalkamazsınız. Ülkenin durumu hiç iyi değil. Borçla ülke kalkınmaz. Bunlar yıllarca IMF’ye borcu sıfırlamakla övündüler, ancak şimdi IMF’nin kapısına bile gidemiyorlar. Gitmiyorlar değil, gidemiyorlar. Başka bir şirket üzerinden dolaylı olarak IMF’nin politikalarını uygulamak için önce bunu açıkladılar, bin pişman oldular sonra da kapattılar. Bu arkadaşlar 16 yıldır IMF’nin politikalarını uyguluyorlar zaten. Bunların uygulayarak iflah olamazsınız. Türkiye’yi bu arkadaşlar yönetemiyorlar. Bu sebepledir ki iktidara her geçen gün güven azalıyor. Hem içeride, hem dışarıda.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)