Piyasaya Sahte para süren 3 şüpheli tutuklandı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı Mali Suçlar Büro ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, piyasaya sahte paraya sunmaya çalıştıkları iddiası ile gözaltına alınan 3 şüpheli, sevk edildikleri adli merciiler tarafından tutuklandı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı Mali Suçlar Büro ekipleri tarafından, bazı şahısların Derince ve Körfez ilçelerinde temin ettikleri sahte 100 TL’lik banknotları piyasaya sürmeye çalıştıklarına dair bilgilere ulaşılınca takibe başlandı.  Yapılan takip sonucu,  ellerindeki sahte paraları bozdurma ve alışveriş yaparak piyasaya sunmaya çalışan 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan şahısların üzerinden 8 adet 100 TL’lik banknot çıktı. Ayrıca şahısların bu şekilde 8 ayrı iş yerine giderek sahte para verdikleri ve alışveriş yaptıkları tespit edildi.  Sahte paraların yanıs sıra bozdurdukları sahte  paralar ile sağladıkları kazançlarına ve  sahte para karşılığı aldıkları malzemelere el konuldu. İşlemleri tamamlanan ve Kocaeli Adliyesine sevk edilen 3 şüphelide tutuklandı.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

23 − 13 =