ÖZKARAASLAN: “EKONOMİNİN DÜZELMESİ İÇİN YATIRIM ŞART”

 

 

 

 

 

Kocaeli’de yakından tanınan ve Başiskele’nin önemli iş adamlarından  biri olan  Celal Özkaraaslan son günlerde ülke ekonomisindeki dalgalanmadan nasıl çıkılacağı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Özkaraaslan, “Sadece Dolar, Euro bozdurmanın yeterli olmadığını belirterek halkımız yatırıma yönelmelidir ve bu sayede ekonomide istikrar yeniden sağlanmış olacaktır” dedi.

 

 

 

 

Özkaraaslan Yapı San. Tic. LTD. ŞTİ. firması sahibi Celal Özkaraaslan, son günlerdeki ekonomik krizin aşılmasıyla ilgili çözüm önerilerinde bulundu. Daha önceleri tavukçuluk sektörü sonrası marketçilik ve şimdilerde de gayrimenkul, inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe bulunan ve ticareti her alanda görmüş ve tecrübe sahibi olmuş olan Özkaraaslan, ekonomik dalgalanmanın son bulması konusunda deneyimlerine dayanarak çözüm önerilerinde bulundu. Özkaraaslan yaptığı açıklamada: “Sn Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak vererek Dolar ve Euro’ların bozdurlulması doğru bir hamledir, ancak hemen ardından halkımız yatırıma yönelirse ekonomik dar boğaz aşılma sürecine girer” dedi.

 

YATIRIM ŞART

Özkaraaslan açıklamasında, “Özellikle ülkenin lokomotifi inşaat sektöründe yaşanacak hareketlilik tüm sektörlere yansıyacaktır, bu nedenle vatandaşlarımız birikimlerinin erimemesi için gayrimenkul sektörüne yatırım yapabilir. Dolar, Euro sadece spekülatif artışlar sağlar ancak gayrimenkul ve eve yapılacak yatırımlar uzun vadede ciddi karlar sağlayacak ve bu aradada ekonominin canlanmasına neden olacaktır” dedi.

 

TEZGAH ALTI ÜRÜN SAKLAMAYIN

Celal Özkaraaslan daha sonra özellikle bir başka konuya daha dikkati çekerek, ekonomik dalgalanmanın olduğu süreçlerde toptancıların mallarını depolarda veya tezgah altlarında saklaması doğru değildir. Her sektörde perakendeci toptancıdan sattığı ürünü kolaylıkla temin edebilmelidir. Biz Özkaraaslan yapı malzemeleri firmamızda kesinlikle örtü altı mal bulundurmuyoruz. bu dönemlerde kar zarar amacı gütmeden halkımızın ve müteahhitlerimizin tüm ürün tedariklerini gerçekleştirerek piyasanın dönmesi ve inşaat üreticisini zora sokmadan ticaretimizi yapma gayreti içerisindeyiz.

ÇİVİ DEYİP GEÇMEYİN

Özkaraaslan daha sonra özellikle inşaatların olmazsa olmazı malzemelerinden olan bir çiviyi bile saklamak, bir inşaatı durdurmak demektir ve bu bile ülke ekonomisine azda olsa zarar verir ancak bu “AZ” lar yekünde koca bir ekonomiyi zora sokuyor şeklinde konuştu.

KAMU KURUMLARIDA DESTEK OLMALIDIR

Celal Özkaraaslan açıklamasında daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Kamu kurumlarıyla halkıyla bir bütündür. Yaşanan her türlü ekonomik kriz ayrım yapmadan hepimizi birden etkiliyor.  Krizler ticaret erbabları kadar, kamu yatırımlarına da sekte vurur ve buda piyasanın daralmasına neden olur. Bu sebeptendir ki tüm kamu kuruluşlarımızda iş adamlarımıza, esnafımıza destek olmalıdır. Örneğin Belediyelerimizde müteahhitlerimizden  alınan iskan harçları ve ruhsat gelirlerinin bile minimuma indirilmesi müteahhit  esnafını şevklendirecek ve yatırım yapmasına katkı sağlayacaktır dedi.

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

Özkaraaslan son olarakta, konulara  siyasi bakmamak gerektiğini vurgulayarak, hangi siyasi görüşten olursa olsun ister muhalefet ister iktidar, tüm halkımız bilmedir ki hepimiz aynı gemideyiz. bu dönemlerde kenetlenerek ekonomik sorunlara karşı mücadele vermek herkesi ve ülkeyi refaha kavuşturacaktır dedi. Celal özkaraaslan son olarakta başta Kocaeli halkı olmak üzere tüm ülkenin ve islam aleminin Kurban Bayramını kutladı.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

5 + 3 =