“KONGRE MERKEZİMİZ KENTE BÜYÜK DEĞER KATACAK’’

 

 

 

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin önemli yatırımlarından olan Mannesman Fabrika alanındaki Kongre Merkezi inşaatında inceleme gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin en büyük ve tam donanımlı Kongre Merkezi projesini yerinde denetledi. SEKA Park’taki Mannesman Fabrika alanında yapımı devam eden projedeki iki blokta temel atma hazırlıkları tamamlandı. Kazı, zemin ve hafriyat işlerinin de tamamlandığı projenin planlandığı gibi sürdüğü bilgisini alan Karaosmanoğlu’na, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Ihlamur ve ilgili birim çalışanları eşlik etti.

 

“HALKIMIZIN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK”

Proje alanında detaylı inceleme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, şantiye binasında da Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Ihlamur’dan bilgi aldı. Halkımızın rahat ve huzurlu bir şekilde kullanımının sağlanacağı Kongre Merkezi’nin kentin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacağını açıklayan Karaosmanoğlu, “Kocaeli yoğun göç alan, buna paralel olarak alt yapı ve üst yapısını her gün yenileyen bir kenttir. Büyükşehir Belediye’mizin yoğun çalışmaları ile vatandaşımızın daha mutlu yaşama kavuştuğu kentimizde her geçen gün yeni projemizin startını veriyoruz. İşte bunlardan bir tanesi olan kongre merkezimiz inşaatı da sürmektedir. İnanıyorum ki çok güzel olacak ve halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek” dedi.

 

“FİKİRLERİN YENİ BİR SOLUK ALDIĞI MERKEZ OLACAK”

Kocaeli, artık sadece insanlarının huzurlu, güvenli ve modern yaşam alanlarına sahip olduğu değil, aynı zamanda yurt ekonomisinde dinamo görevi görmesiyle vazgeçilmez öneme sahip olduğunu da vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Hedefimiz ve gayretimiz 2023 ve 2071’in modern ve model Kocaeli’sini inşa etmektir. Tüm kadrolarımızla bu hedefe ulaşmak için yoğun biçimde çalışıyoruz. Halkımızın ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın tüm önerilerini dikkate alıyoruz. Bugün ortaya koyulacak ve yapımı süren kongre merkezimiz inşallah kentimize büyük bir değer katacak. Çok önemli toplantıların, sergilerin ve buluşmaların yeni adresi olacak kongre merkezimiz, fikirlerin ve düşüncelerin yeni bir soluk aldığı yapı olacak. Bu alandan çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız velhasıl tüm vatandaşlarımız faydalanacak, ortaya çıkacak bu eserle gurur duyacak” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

 

Print
Untitled-2

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 84 = 88