KOCAELİ’NDE AĞAÇLAR KİTAP AÇINCA, KALEMLER SİZE GELİYOR

11. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan oyuncu ve yazar Murat Tavlı; “Kocaeli’de ağaçlar kitap açınca, kalemler size geliyor” dedi. 

Edebiyat öğretmeninin taklidini yaparken öğretmeninin sınıfa girmesiyle disiplin cezası yerine okulun tiyatro kulübüne göndermesiyle oyunculuk hayatı başlayan Yazar Murat Tavlı, 11. Kocaeli Kitap Fuarında hayranları ile buluştu.

AĞAÇLAR KİTAP AÇIYOR

“Vazgeçtim sanma, sadece büyüdüm” adlı söyleşini Kılavuz Gençlik Sahnesinde gerçekleştiren Murat Tavlı; “Kocaeli’de 11. Kitap Fuarı gerçekleştiriliyor. Burada ağaçlar çiçek değil, kitap açıyor. Ağaçlar kitap açınca, kalemlerde sizin ayağınıza geliyor” dedi.

TEK BAĞ AİLE BAĞIDIR

Yazarlığa tiyatro ile uğraşırken başladığını ifade eden Tavlı; “Tiyatro ile uğraşırken ‘ben olsam böyle yazardım, şunu şöyle yazsam daha iyi olurdu’ diyerek kalemi ele aldım. Babama dedemim mezar taşına bir şey yazmak istediğimi söyledim. Şimdi ne zaman dedemin mezarına gitsem ilk yazdığım yazıyı görüyorum. Bu dünyada tek bir bağ vardır. O da aile bağı, geri kalan her şey ayak bağıdır” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

1 + 2 =