KOCAELİ’DE ODALARDAN BARIŞ KALKANINA TAM DESTEK!

Türkiye’nin önde gelen odaları, sendika konfederasyonları ve sivil toplum kuruluşları İdlib’te şehit olan askerlerimizin için bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi.

Rusya’ya bağlı hava kuvvetlerinin İdlib’te gerçekleştirdiği hain saldırısı sonucu şehit olan askerlerimiz için Türkiye’nin önde gelen odaları, konfederasyonları ve sivil toplum kuruluşları Kocaeli Sanayi Odası’nda bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, TİSK Kocaeli İl Temsilcisi Selçuk Boray, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Türk-İş Kocaeli İl Başkanı Yakup Yıldız, Memur Sen Kocaeli İl Başkanı Şahin Yaşlık, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkan Vekili Can Özgülenç; Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Orhan Kütük, MÜSİAD Kocaeli İl Başkanı Kadir Şahin, TÜMSİAD Kocaeli İl Başkanı Abdülkadir Yılmaz, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Kocaeli İl Başkanı Orhan Altuntaş, İzmit Genç İş Adamları Derneği Başkanı Yusuf Erenkaya, Türkiye Emekliler Derneği Kocaeli İl Başkanı Adem Özata, Ziraat Odası Kocaeli İl Başkanı Yusuf Karaaslan, TÜRMOB Kocaeli İl Başkanı Mustafa Taşpınar, TESK Kocaeli İl Başkanı Kadir Durmuş, Hak-İş Kocaeli İl Temsilcisi İdris Ersoy katıldı.

“HER KRİTİK DÖNEMDE MİLLETİMİZİN VE DEVLETİMİZİN YANINDA DURDUK”

Odaların ortaklaşa yaptığı açıklamayı okumak için söz alan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu şu sözleri kaydetti: “Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin.”

“ÜLKEMİZİN MENFAATLERİNİ HER ŞEYDEN ÜSTÜN TUTUYORUZ”

“Başlatılan “Bahar Kalkanı” harekâtıyla almaya da başlamıştır Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve kri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

56 − = 55