Kocaeli A.S.K.F’den, Vali Aksoy’a Ziyaret

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar beraberindeki Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat  Aydın, 1. Amatör Küme ve Süper Amatörde Play-Off’lara kalan takımlarımızın kulüp başkanları Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’u ziyaret ederek, kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.

Takımların çalışmaları ve gerçekleştirilecek olan faaliyetler hakkında bilgi sunumunda bulunan Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat  Aydın ziyarette yapmış olduğu konuşmalarında; “Sayın Valim ilk öncelikle bizleri ağırladığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. İlimizin en üst ligi olan süper amatör’ de oynayan takımlarımız ve birinci amatör kümede oynayan takımlarımızın başkanlarıyla buradayız. Sizlerin fikirleri, görüş ve önerilerini de alalım ve Sizlerin fikirleriniz ile yolumuza devam edelim dedik.” diyerek, Sayın Valimize kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.

Amatör sporu önemsediğini belirten Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ise; “Gençlerimizin olumsuz bir takım alışkanlıklar elde etmemeleri ve spora yönelmeleri bakımından amatör spor kulüplerimizin faaliyetleri oldukça önemli. Bu anlamda yaptığınız bu çalışmalar bir anlamda gençlerimizin de, insanlarımızın da sporla uğraşmalarına katkı sunan önemli çalışmalar. Bu yönde hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sporla ilgilenen insanlar olumsuz bir takım davranışlara girmiyorlar. Bu yönüyle de sporu yaygınlaştırmak ve geniş kitlelere yaymak için Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yoğun gayretleri var.

Geçtiğimiz yıl Kocaeli’ de her ilçeden bir okulu pilot okul olarak seçelim dedik ve o okuldaki bütün öğrenciler ya bir spor dalıyla ya bir müzik dalıyla, ya bir sanat dalıyla ilgilensin ama okuldaki bütün öğrenciler bunlardan en az bir tanesiyle ilgilensin istedik. Geçtiğimiz yıl 32 okulumuzda yaklaşık 22 bin öğrencimiz bu işle ilgilenmişti. Bu yıl okul sayımızı 360’a çıkardık ve Kocaeli genelinde de yaygın bir şekilde genişletmeye, daha farklı alanlara taşımaya çalışıyoruz. Özellikle gençlerimizden spor ile ilgilenen, belirli bir alanda spor yapmasını istediğimiz belirli branşlarda yürütülen çalışmalar var. Bunu tüm okullarımıza süreç içerisinde yaymak bizim en öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.  Hem gençlerimizin bir alanda ilgilenmeleri o alanda kendilerini geliştirmeleri kendilerine olan güven duygularını da daha üst noktalara taşıyacak ve süreç içerisinde de daha başarılı bir yaşamı bekleyecek diye değerlendiriyoruz. Bu anlamda sporla kim ilgileniyorsa, kim katkı sunuyorsa hepsine teşekkür ediyoruz. Sizlerin de bu anlamdaki faaliyetleri oldukça önemli ve anlamlı diye değerlendiriyorum.” diyen Sayın Valimiz,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar beraberindeki Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat  Aydın, 1. Amatör Küme ve Süper Amatörde Play-Off’lara kalan takımlarımızın kulüp başkanlarına ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtip, çalışmalarında başarılar dileyerek, teşekkür etti.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 2 = 9