karamürsel’de CİNAYET! baba ÖZ OĞLUNU ÖLDÜRDÜ

 

2019’da kentimizde neler oldu? Neler yaşandı?

2019’a damga vuran haberleri tüm detaylarıyla sizler için derledik. İşte 2019’da yaşanan en acı ölümlerden birini sizlerle paylaşıyoruz…

 

Karamürsel Tepeköy Mahallesi’nde 12 yıl önce işlenen faili meçhul sır cinayette, silahla vurularak 31 yaşında öldürülen sağır ve dilsiz Bülent Erdem’in katil zanlısı öz babası Necmi Erdem (68) çıktı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Veysal Tipioğlu’nun, göreve başlaması ile vermiş olduğu talimat üzerine, faili meçhul olarak raflarda kalmış cinayet dosyaları, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri tarafından tekrar incelenmeye başlandı. İlk ele alınan dosya ise Yaklaşık 12 yıl önce Karamürsel İlçesi Tepeköy mevkiinde silahla vurularak öldürülen ve yola bırakılan 31 yaşındaki sağır ve dilsiz Bülent Erdem’in dosyası oldu.

GÖLCÜK’TE FABRİKADA ÇALIŞIYORDU

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun da yakından takip ettiği dosya ile ilgili yapılan araştırmada, 2008 Aralık ayında daha sonra polise geçen Jandarma Bölgesinde öldürülen Bülent Erdem’in dosyasında, baba Necmi Erdem’in çelişkili ifadeler verdiği tespit edildi. Babanın daha önce vermiş olduğu beyanlarında, uzun yıllar Gölcük’te ikamet ettikleri, deprem sonrası Balıkesir ili Ayvalık İlçesine taşındıklarını, ancak Gölcük’te bir fabrikada çalışan oğlunun Kocaeli’nde kalmaya devam ettiğini söylediği öğrenildi. Oğlu Bülent Erdem’in yalnız kaldığı esnada bir araç kiralama şirketinden araç kiraladığı ve bu araçla kaza yapınca şirketin hasar bedeli istediği, parayı alamayınca şirket yetkililerinin, kendilerine ulaşarak para istediklerini belirttiği ve oğlunun bu parayı vermedikleri için şirket sahipleri tarafından öldürüldüğünü ileri sürdüğü öğrenildi. Kendisinin de olayın olduğu tarihlerde Kocaeli’ne hiç gelmediğini, olaydan birkaç gün önce oğlunu Ayvalık’ta otobüse binmesi için bıraktığını ileri sürdü. Jandarma’nın o dönemde çok sayıda kişinin ifadesini alsa da olayın failine ulaşamadı.

BABA GÖZALTINA ALINDI

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri, yapmış olduğu incelemeler ve araştırmalar sonucu, olay tarihinde Kocaeli’ne hiç gelmediğini ve Balıkesir Ayvalık’ta olduğunu ileri süren baba Necmi Erdem’in, olay tarihinde Kocaeli’ne geldiği tespit edildi. Dosyadaki çelişkiler ve babanın yönlendirmelerini şüpheli bulan Kocaeli Polisi 5 Kasım 2019 günü Balıkesir İlçesi Ayvalık’ta düzenledikleri operasyonda, baba Necmi Erdem’i yakalayarak gözaltına aldı. Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

İTİRAF ETTİ

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde çapraz sorguya alınan ve çelişkili ifadeleri ile olay günü Kocaeli’ne geldiğine dair deliller sunulan baba Necmi Erdem, çaresiz kalınca suçunu itiraf etti. Baba Erdem’in, oğlunun kiralık araç ile geçirdiği kaza sonrasında, şirket sahiplerinin kendisinden sürekli para istemesi üzerine Ayvalık’a gelerek kendilerinden para istediğini ancak kendilerinin para vermediğini söyledi. Oğlunu kendi aracı ile Kocaeli Gölcük’te bulunan evine getirirken, sürekli bu konu ile ilgili tartıştıkları, evin önünde ise tartışma büyüyünce araç içerisinde oğlunu silahla vurup öldürdüğünü, daha sonra da Karamürsel’de yol kenarına bırakıp kaçtığını itiraf ettiği öğrenildi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

97 − 89 =