İYİ BİR İNSAN OLMAK İSTİYORSANIZ PEYGAMBERİMİZİ ÖRNEK ALIN  

 

Gölcük Belediyesi ve Gölcük müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi haftası kapsamında Gölcük Kongre Sarayında “Peygamberimiz ve Gençlik” temalı program düzenlendi. Programda bir konuşma yapan Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, “Hazreti Allah bütün peygamberleri özellikle Hazreti Muhammet, vahi ile inşa edilmiş vahi ile donatılmıştır. Örnek bir insan olarak, insanlığın önüne koymuş. İyi bir insan olmak istiyorsanız, Hazreti Muhammet sizin için bir örnektir” dedi.

Gölcük Belediyesi ve Gölcük müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi haftası kapsamında Gölcük Kongre Sarayında “Peygamberimiz ve Gençlik” temalı program düzenlendi. Düzenlenen programa Karamürsel Kaymakamı ve Gölcük Kaymakam vekili Ahmet Narinoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Başsavcısı Ökkeş Alpaslan Karcı, Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda halk katılım sağladı.

“İNSANLARA PEYGAMBERLER REHBERLİK ETMİŞTİR”

Program saygı duruşu ardından istiklal marşı okundu. Ardından sanayi cami imamı Yaşar Ar Kuran-ı Kerim tilaveti okuyarak başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Gölcük Müftüsü İlyas Öztel günün anlam ve önemini şu şekilde anlattı. Gölcük müftüsü Öztel; “değerli konuklar Allah insanı pek muhterem kılmıştır. İnsan imanı ile ameli ve güzel ahlakıyla güzel kılmıştır. Bütün bunlara rağmen insanları kendi haline koymamıştır. İnsan başıboş ve kendi başına buyruk bırakmayacağını söylemiştir. Halbuki insanda muhteşem akıl bir var. Mantıkla, vicdanla iyi kötüden ayırabilecek olmasına rağmen onu kendi haline bırakmamış. Yer üzerine her zaman bir peygamber göndermek sureti ile onlara rehberlik yapmıştır.

“HEM REHBERİMİZ HEM ÖRNEĞİMİZDİR”

Son peygamber Hazreti Muhammet Mustafa bizim hem peygamberimizdir, hep rehberimizdir, hem örneğimizdir. Hazreti Allah bütün peygamberleri özellikle Hazreti Muhammet, vahi ile inşa edilmiş vahi ile donatılmıştır. Örnek bir insan olarak, insanlığın önüne koymuş. İyi bir insan olmak istiyorsanız, Hazreti Muhammet sizin için bir örnektir. İyi bir baba, iyi bir dede, iyi bir komşu, iyi bir akraba, iyi bir mümin, iyi bir dost olmak istiyorsanız Hazreti Muhammet hepimize örnektir. Cannab-ı hak böyle bir insanı önümüze koydu. Hazreti peygamberi örnek alarak hayatları tavsiye edecekleri dönemlerde saadet vardır. Mutluluk vardır. Biz seni uyarıcı olarak bütün insanlara yön verdin. Biz böyle bir peygamberin ümmetiyiz. O peygamberin sevgisi yüzünden buraya toplandık biz. Canab-ı hak b sevgiyi hiç ekşitmesi” dedi.  Ardından Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman, Hazreti Peygamberimiz ve gençlik konulu anlatımları devam etti.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

92 − = 88