İndirim geliyor!

İndirim geliyor!

Akaryakıtta, beklenen “bayram” indirimi kesinleşti. Benzine, bu gece yarısından itibaren 9 kuruş indirim yapılacak. LPG’de de 14 kuru indirim söz konusu. Motorin fiyatlarında bir değişiklik olmayacak

Akaryakıta bayram indirimi kesinleşti. Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre bu geceden geçerli olmak üzere benzine 9 kuruş, LPG’ye de 14 kuruş indirim yapılacak. Motorin fiyatlarında ise değişiklik olmayacak.

Türkiye’de akaryakıt fiyatları; Brent petrol, uluslararası motorin ve benzin fiyatları ile dolar kuruna göre belirleniyor. Nisan ayında 74-75 dola kadar çıkan Brent petrol, 61 dolara kadar geriledi. Son bir hafta içinde uluslar arası piyasalarda benzinin ton fiyatı, 669 dolardan 612 dolara düştü. Motorinin ton fiyatı da 652 dolardan 583 dolara kadar indi. Dolar kuru da gevşedi. Kur, geçen haftayı 5 TL 87 kuruştan kapattı.

Devletin; akaryakıtta pompa satış fiyatlarını sabit tutmak için devreye aldığı “eşel mobil” gereğince Özel Tüketim Vergisi’nden (ÖTV) karşıladığı tutarlar sıfırlandı. Böylece indirimin önü açıldı. Bu gece yarısı benzinde 9 kuruş indirim yapılacak. LPG’de de 14 kuruş indirim söz konusu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 3 = 6