İLK 10 AYDA 20 BİN 959 KİŞİ İŞ BAŞVURUSU YAPTI

İŞKUR Gölcük Şubesi Müdürü Mehmet Özdemir, kurumlarının 2018 yılı 10 aylık zaman diliminde ortaya çıkan istatistik bilgilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

İŞKUR Gölcük Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Özdemir konu ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada şunları belirtti: “İlçemizde görev yapmaya başladığımız ilk günden bu yana iş arayan vatandaşlarımızın kendilerine uygun bir iş bulması konusunda elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyduk. Birçok vatandaşımıza iş bulmanın mutluluğu ile görevlerimize devam ediyoruz. Halkımızın iş bulma konusundaki ihtiyaçlarını karşılamaya her zaman devam edeceğiz” dedi.

4 BİN 434 KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ

Açıklamalarına devam eden Özdemir, “Kurumumuzun sorumlu olduğu Gölcük, Başiskele ve Karamürsel’den 2018 yılının 10 aylık döneminde İŞKUR’a başvurarak iş arayan kişi sayısı 20 bin 959 olurken alınan açık iş sayısı 6 bin 864 olarak kayıtlara geçti. İşe yerleşen kişi sayısı 4 bin 434, kayıtlı işsiz sayısı da 10 bin 715 oldu. İşsizlik ödeneği başvuru sayısının 4 bin 323 olduğu söz konusu üç ilçede 1397 kişinin başvurusu kabul edilirken başvurusu reddedilen kişi sayısı 2 bin 926 oldu. İşsizlik ödeneği alan kişi sayısı ise 1387 oldu. Bu süre zarfında üç ilçemizde toplam 2 bin 174 işyerine ziyaret gerçekleştirildi. Kurumumuzun sorumlu olduğu Gölcük, Başiskele ve Karamürsel’de bulunan ortaokullarımızın 7. sınıflarına ‘Mesleğe Yöneltme’ seminerleri ile mesleki ve teknik liselerin 12. sınıf öğrencilerine ‘İş Arama Becerileri’ seminerleri, danışmanlarımız tarafından verilmektedir. Ayrıca 19-30 Kasım tarihlerinde 25 işyerimize açık iş istatistikleri ile ilgili olarak anket uygulanmaktadır. Çalışmalarımıza bundan önce olduğu gibi bundan sonra da tüm kurum personeli olarak devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını bitirdi.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 4 = 3